Biznes online – portal dla kobie w e-biznesie​

E-biznes to działalność prowadzona w Internecie. Łączy w sobie e-commerce, czyli handel elektroniczny, a także e-usługi – szereg usług świadczonych online. Po pandemii firmy zrozumiały, że prowadzenie biznesu online w dzisiejszych czasach to konieczność. I nawet te tradycyjne biznesy dziś już posiadają własne strony internetowe, firmowe blogi oraz social media. Obecność firmy online zwiększa rozpoznawalność i zaufanie oraz pomaga budować silne i długofalowe relacje z klientami.

 

Biznes online – idealne rozwiązanie dla kobiet i mam

E-biznes niesie mnóstwo nowych możliwości dla kobiet, a jedną z nich jest możliwość łączenia macierzyństwa z rozwojem zawodowym. Praca online jako freelancerka, prowadzenie sklepu internetowego lub świadczenie usług online pozwala dostosować harmonogram pracy do potrzeb rodziny czy czasu, w którym dziecko przebywa w żłobku, przedszkolu lub szkole. Kobiety coraz pewniej stawiają kroki w świecie e-biznesu oraz e-commerce.

Pomysły na kobiece biznesy online

Szukasz pomysłu na biznes w Internecie? Pomysłów na e-biznes dla kobiet jest wiele. Najlepiej wybrać dla siebie branżę, w której masz wiedzę lub doświadczenie. A wśród dochodowych kobiecych biznesów online wyliczyć można: tworzenie rękodzieła, blogowanie, copywriting, wirtualną asystę, współpracę z firmą marketingu sieciowego, korektę tekstów czy grafikę. Możesz zostać także programistką stron www, social media marketerką, ekspertką od PR, autorką kursów online, organizatorką ślubów albo zająć się prowadzeniem sklepu internetowego. Własny biznes online można rozpocząć do wykonywania działalności nierejestrowanej.

Kobiety w e-biznesie i e-commerce

Na najlepszym kobiecym portalu promujemy kobiecą przedsiębiorczość online oraz prezentujemy sylwetki kobiet w biznesie, a także kobiet w e-commerce, które odnoszą sukcesy w różnych branżach. Tworzymy sieć kobiet e-biznesu i e-commerce, by wzajemnie się wspierać, wymieniać wiedzą i doświadczeniami, a także inspirować do działania i zmieniać swoje pasje w biznes.

Kompendium wiedzy o biznesie online

W kobiecym magazynie i na portalu nowoczesnych kobiet e-Wenus.pl chcemy stworzyć poradnik dotyczący biznesu online. Istnieje wiele powodów, dla których kobiety realizują się w e-biznesie. Najczęściej są to chęć rozwoju zawodowego, chęć dorobienia do domowego budżetu lub budowania własnej niezależności. Stworzymy przewodnik po prowadzeniu biznesu online, w którym znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania. Mamy nadzieję, że dzięki niemu zmotywujemy Cię do działania i zainspirujemy do budowania własnego biznesu online oraz sięgania w życiu po więcej.