SOS dla Twojej sylwetki

You are currently viewing SOS dla Twojej sylwetki

Lato, lato, lato czeka… Wakacyjne, urlopowe wyjazdy  i podróże coraz bliżej. Wspaniałe miejsca, oszałamiające widoki, urokliwe plaże. Jak zadbać o swoje ciało przed wakacjami? Oto wakacyjne SOS dla sylwetki.

  • ➡️ Czy jesteś kobietą, która nie jest zadowolona ze swojej sylwetki?
  • ➡️ Czy możesz coś zrobić, żeby w krótkim czasie poprawić swoją figurę?

Oczywiście, że tak! Niezależnie od tego, ile czasu zostało do Twojego wymarzonego wyjazdu, zacznij już od dziś wprowadzać drobne zmiany, o których piszę, a zobaczysz i poczujesz na własnym ciele różnicę! Uwaga: Żeby mieć efekty w odchudzaniu, ważna jest powtarzalność działań, czyli lepiej zrobić coś niedoskonale, ale przez kilka czy kilkanaście dni, niż przez 1-3 dni spiąć się maksymalnie i wykonać wszystko według zasad, a potem odpuścić.

Twoja top lista przed wakacyjnym wyjazdem:

1. Picie wody

Picie wody wylicz sobie normę wody i staraj się tyle wypijać. Jeśli dotychczas piłaś wodę w bardzo małych ilościach, wypij przynajmniej szklankę przed każdym posiłkiem. Jak wyliczyć normę wody? Pomnóż swoją wagę razy 0,3. Przykład dla kobiety, która waży 70kg: 70*0,3= 2.1 l/dzień. W gorące dni i gdy dużo się ruszasz, powinnaś pić jeszcze więcej wody.

2. Unikanie napojów słodkich, kolorowych, alkoholu

Napoje te zawierają bardzo dużo kalorii i cukrów prostych, które źle wpływają na Twoją gospodarkę węglowodanową.

3. Jedzenie śniadań, najlepiej regularnie

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, powinno być zjedzone maksymalnie do godziny po wstaniu. Regularność jedzenia sprawi, że nie będziesz chodziła głodna i nie będziesz podjadać.

4. Jedzenie minimum pięciu porcji świeżych warzyw dziennie

Porcja to tyle, ile mieści się w Twojej dłoni. Ważne, żeby to były warzywa świeże (gotowane mają wyższy indeks glikemiczny). Zadbaj też o ich różnorodność, tak aby na talerzu było kolorowo. Na posiłki doskonale sprawdzą się sałatki z mieszanych warzyw z dodatkiem źródła białka (np. jajko, tuńczyk, feta, fasola, soczewica). Dodatek białka sprawi, że posiłek będzie bardziej odżywczy i sycący.

5. Unikanie rzeczy przetworzonych i produktów z białej mąki

Ponieważ zawierają mnóstwo zbędnych dodatków i mają małą ilość składników odżywczych. Warto odstawić takie produkty jak: słabej jakości wędliny sklepowe, parówki, pasztety, kabanosy, chipsy, frytki, pizza, słodkie bułki, kremy czekoladowe, słodzone płatki, białe pieczywo itp.).

6. Rezygnacja z gotowych słodyczy

Nadmiar cukru osłabia cały Twój organizm. Gotowe słodycze zamień na przykład na domowe kulki mocy, owoce czy wypieki ze strączków. Pamiętaj jednak, że nawet zdrowe zamienniki potrafią być bardzo kaloryczne, więc jeśli zależy Ci na schudnięciu, pilnuj ich ilości.

7. Ograniczenie mięsa i tłuszczów zwierzęcych

Mięso, a zwłaszcza przetwory mięsne, sprzyjają powstawaniu stanów zapalnych w organizmie i przyspieszają procesy starzenia. Wybieraj białko pochodzenia roślinnego.

8. Stawianie na spontaniczną aktywność

Wybierz się na spacer (minimum 10 tysięcy dziennie, im więcej, tym lepiej), więcej się ruszaj, nie zalegaj na kanapie.

9. Niejedzenie przed snem

Ostatni posiłek zjedz 2-3 godziny przed pójściem spać.

10. Wysypianie się

Brak odpowiedniej ilości snu utrudnia utrzymanie prawidłowej wagi.

Wprowadzenie tych zasad przyniesie Ci same korzyści! Kolejną ważną rzeczą w skutecznym odchudzaniu jest dobry, realny plan i wsparcie – ale to już temat na inny artykuł. Skończyłaś już 40 lat i chciałabyś poczuć moc i skuteczność grupowego programu utraty wagi? Dołącz do programu online dla kobiet „Podaruj sobie wymarzoną sylwetkę”, gdzie wszystkie uczestniczki mają wspólny cel i nawzajem się wspierają! Zachęcamy również do lektury artykułu pt.: Bycie fit to styl życia. Czy warto przestać się odchudzać?

Eliza Głownikowska – Domagała: „Jestem pasjonatką zdrowego stylu życia. Pomagam kobietom zdrowo, trwale i bez wysiłku schudnąć, zadbać o młodszy wygląd, kondycję i poziom energii.

Redakcja e-Wenus.pl

Wyjątkowy cyfrowy magazyn i najlepszy kobiecy portal e-Wenus.pl tworzony jest przez kobiety i dla kobiet. Magazyn o współczesnym świecie widziany oczami kobiet porusza istotne dla nich tematy. Naszymi czytelniczkami są kobiety nowoczesne, czyli:
  • Przedsiębiorcze Polki prowadzące własne firmy i działalność nierejestrowaną, a także te pracujące na etacie.
  • Mamy poświęcające się macierzyństwu lub łączące pracę zawodową z wychowywaniem dzieci.
  • Kobiety niezależne i singielki, które mają odwagę żyć według własnych zasad.
Chcemy być inspiracją dla innych kobiet dzielić się poradami na wiele życiowych kwestii i zachęcać do rozwoju w każdej dziedzinie życia. Piszemy o wydarzeniach i książkach dla kobiet, a także o finansach, stylu życia, pracy i biznesie, hobby, ezoteryce, rozwoju osobistym, modzie, urodzie, zdrowiu, zakupach, kulturze, wnętrzach i kobiecych pasjach jak np. w cyklu artykułów pt. Pasjonatki.