Z miłości do sztuki. Historia powstania pracowni artystycznej

You are currently viewing Z miłości do sztuki. Historia powstania pracowni artystycznej

Tworzy wyjątkowe szale o niestandardowych wymiarach, kolczyki, które już krążą po ulicach Nowego Yorku, a także poleciały rakietą suborbitalną Perun. Artystka, o której nie da się zapomnieć. Jak sama mówi — jej kreatywność jest w ciągłym ruchu. Marika Kołonowicz — twórczyni Pracowni Artystycznej MariKo Design.pl, dyplomowana dziennikarka, projektantka i fotografka. Odkąd pamięta, zawsze lubiła kreować rzeczywistość na swój własny sposób. Postanowiła zamienić swoją pasję w rzeczywistość. Krok po kroku tworzy Pracownię, w której powstają magiczne, zachwycające, rzucające się w oczy i zapadające w pamięć produkty.

– „Wciąż pogłębiam wiedzę, poznając coraz to nowsze tajniki rękodzieła. A wszystko po to, by moje wyroby przyciągały jeszcze więcej miłośników tego, co tworzę” – komentuje Marika.

Wyjątkowe rękodzieło: projekty kolczyków hand-made

Artystka tworzy różne typy wyjątkowych kolczyków m.in. ceramiczne, z ręcznie wytwarzanych frędzli, które nazywa „True Elegant”, z glinki polimerowej, którym nadaje hippie look, a także totalnie niestandardowe, zwariowane umiejące podkreślić i dodać glamouru każdej stylizacji. Jedna z par kolczyków, które zostały wykonane w Pracowni Artystycznej MariKoDESIGN.pl, wystąpiły gościnnie w stylizacji polskiej wokalistki Mery Spolsky w teledysku „Nie mam czasu na sex” i zostały wykonane z cekinów, które w sposób perfekcyjny wpasowały się w całą aranżację i vibe, dodając tej magi odbioru.

Z połączenia oryginalności, piękna i twórczej pasji

Wszystko z miłości do sztuki, oryginalności, piękna i pasji tworzenia produktów, które podbijają serca innych. Twórczość artystki dostrzeżono także w Stanach Zjednoczonych, jej kolczyki nosi wydawca radosczycia24.pl – Kate Dorosz, natomiast kurtkę z wyhaftowanym na plecach motywem rakiety można było zobaczyć w outficie Lady Rocket Space – promotorki sfery kosmicznej. Pracownia Artystyczna MariKoDesign.pl to miejsce tworzone z pasją. Mnogość nieskończonych pomysłów, które zachwycają, szokują, a czasem i zastanawiają.

Autorskie produkty hand-made

– „Spod mojej ręki wychodzą plakaty ścienne z autorskimi lineartami, rysowane lub malowane o nietypowych kształtach. Unikatowe kolczyki MariKo Design.pl zdobywające coraz większe grono odbiorców w Polsce i za granicą. Szale zimowe xxl dodające kolorytu zimowej szarości ulic, wiosenne komino, kapturki, baklavy i szydełkowe czapki, a także oversize’e kardigany idealne na cieplejsze i chłodniejsze dni” – mówi artystka.

Wyjątkowa kolekcja ręcznie robionych kolczyków

Obecnie wypuściła nową kolekcję o nazwie STYLE WI Collection, która łączy w sobie odwagę, pewność siebie, oryginalność i fantazję. Głównym celem jest niesienie pozytywnego przekazu i częstowanie uśmiechem poprzez serię naszyjników w hippie kwiaty i medaliony z uśmiechem. Różnorodność i ogromny wybór, to to, co rzuca się w oczy w czasie pierwszej konfrontacji z kolekcją.

Stylowe i piękne produkty z dobrą energią

– „Pozytywna energia jest nam potrzebna do normalnego funkcjonowania. A jaka jest najkrótsza droga do drugiego człowieka, która skraca ten dystans? Otóż uśmiech. Stąd pomysł, by wprowadzić w przestrzeń więcej dobrej energii, pozytywnego vibe’u. Odbiorcy, którzy zdecydują się dołączyć do #teammariko dumnie będą nosić necklace z polimerowymi uśmiechami, częstując otoczenie pozytywnymi wibracjami” – dodaje Marika Kołonowicz.

 

Jakie są plany na 2024 rok, tego artystka nie chciała zdradzać, by nie zapeszać. Jedyne co nam pozostaje to mocno trzymać kciuki (co cała redakcja kobiecego portalu e-Wenus.pl czyni) i życzyć dalszych spektakularnych sukcesów. A nowa STYLE WI Collection niesie same dobre wibracje.

 

Artykuł przygotowała – Marika Kołonowicz.

Redakcja e-Wenus.pl

Wyjątkowy cyfrowy magazyn i najlepszy kobiecy portal e-Wenus.pl tworzony jest przez kobiety i dla kobiet. Magazyn o współczesnym świecie widziany oczami kobiet porusza istotne dla nich tematy. Naszymi czytelniczkami są kobiety nowoczesne, czyli:
  • Przedsiębiorcze Polki prowadzące własne firmy i działalność nierejestrowaną, a także te pracujące na etacie.
  • Mamy poświęcające się macierzyństwu lub łączące pracę zawodową z wychowywaniem dzieci.
  • Kobiety niezależne i singielki, które mają odwagę żyć według własnych zasad.
Chcemy być inspiracją dla innych kobiet dzielić się poradami na wiele życiowych kwestii i zachęcać do rozwoju w każdej dziedzinie życia. Piszemy o wydarzeniach i książkach dla kobiet, a także o finansach, stylu życia, pracy i biznesie, hobby, ezoteryce, rozwoju osobistym, modzie, urodzie, zdrowiu, zakupach, kulturze, wnętrzach i kobiecych pasjach jak np. w cyklu artykułów pt. Pasjonatki.