Jak sprzedać nieruchomość w lepszej cenie? Przeczytaj, czym jest home staging!

You are currently viewing Jak sprzedać nieruchomość w lepszej cenie? Przeczytaj, czym jest home staging!

Gdy drzwi naszego domu otwierają się na nową historię, chcemy, aby pierwsze wrażenie było niezapomniane. To, co nas otacza, ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie i życie. Dlatego dziś zajrzymy do fascynującego świata home stagingu i przyjrzymy się profesjonalnej sztuce tworzenia przestrzeni, która nie tylko pomaga podczas sprzedaży nieruchomości, ale także przekształca nasze prywatne wnętrza i wnętrza naszych biznesów.

Czym jest home staging?

W dzisiejszych czasach sprzedaż nieruchomości to nie tylko kwestia ceny i lokalizacji. Warto pamiętać, że pierwsze wrażenie może zaważyć na sukcesie transakcji. Home staging to proces przygotowania nieruchomości do sprzedaży, który ma na celu maksymalne wyeksponowanie jej potencjału. To właśnie tutaj zaczyna się magia home stagingu — specjaliści w tej dziedzinie przekształcają puste lub zaniedbane wnętrza w przestrzenie pełne życia i uroku. To sztuka tworzenia harmonii i funkcjonalności we wnętrzu, aby ten, kto do niego wejdzie, natychmiast poczuł się jak w swoim wymarzonym domu.

Jak home staging pomaga przy sprzedaży nieruchomości?

  1. Podnosi wartość nieruchomości – dzięki home stagingowi nieruchomość prezentuje się znacznie lepiej, co przekłada się na jej wyższą wartość rynkową.
  2. Przyciąga kupujących – pierwsze wrażenie ma ogromne znaczenie, a home staging sprawia, że nieruchomość przyciąga już na etapie ogłoszenia, wyróżnia się spośród innych, jest niezapomniana.
  3. Skraca czas obecności na rynku – nieruchomości przygotowane do sprzedaży za pomocą home stagera zazwyczaj szybciej znajdują nabywcę.

Wyobraź sobie, że jesteś kupującym. Estetyczne aranżacje, odpowiednie oświetlenie i wyselekcjonowane dodatki tworzą atmosferę, w której można łatwo wyobrazić sobie życie. Kiedy wchodzisz do nieruchomości, która została przygotowana przez home stagera, od razu czujesz się jak w domu. To sprawia, że potencjalni nabywcy szybciej zakochują się w danym miejscu i są bardziej skłonni do podjęcia decyzji o zakupie.

Współpraca home stagera z innymi specjalistami oraz szeroka wiedza z wielu dziedzin to klucz do sukcesu!

Home stager to prawdziwy mistrz współpracy. Współpracuje z wieloma fachowcami: fotografem, agentami nieruchomości, inwestorami, fliperami. Możesz mu zlecić także zrobienie zakupów wyposażenia czy napisanie ogłoszenia. Ponadto załatwi remontowca, osobę do skręcania mebli czy panią sprzątającą. Oprócz znajomości najnowszych trendów w designie oraz znajomości rynku nieruchomości rozumie także psychologię kupujących i wie, jak dostosować przestrzeń do ich potrzeb i oczekiwań.

Home staging dla biznesu i prywatnych wnętrz

Home staging to nie tylko narzędzie dla właścicieli nieruchomości na sprzedaż czy wynajem. Jeśli prowadzisz własny biznes, jesteś właścicielem małego lokalu usługowego, home staging może uczynić Twoje miejsce bardziej atrakcyjnym dla klientów. Przekształcając je w przyjazne i eleganckie miejsce, które będzie oddawać charakter twojej działalności i zapadnie w pamięć klientom.

Ponadto home staging może pomóc w naszych własnych prywatnych wnętrzach. Jeśli czujesz, że Twoje mieszkanie potrzebuje odświeżenia, ale nie wiesz, od czego zacząć, home stager może pomóc w zaprojektowaniu wymarzonego wnętrza. Jego szeroka wiedza z zakresu designu, kolorystyki i ergonomii sprawia, że ​​potrafi stworzyć dla Ciebie idealnie dopasowaną przestrzeń. Home stagerzy to nie tylko projektanci — to również psychologowie przestrzeni. Rozumieją, jak wnętrza wpływają na nasze samopoczucie, kreatywność i efektywność. Dlatego są w stanie przekształcić nasze prywatne wnętrza, tworząc miejsca, w których czujemy się komfortowo.

Home staging — sztuka tworzenia historii

Home stager to człowiek orkiestra, posiadający wiedzę z wielu dziedzin. To zawód niezwykle fascynujący i wszechstronny. Jego praca pomaga w tworzeniu niezapomnianych przestrzeni, które przyciągają uwagę i wpływają na nasze życie. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz pomocy przy sprzedaży nieruchomości, metamorfozie swojego biznesu, czy po prostu chcesz stworzyć wnętrza, które będą idealnie dopasowane do Twojego etapu stylu życia — home stager to profesjonalista, na którego warto postawić.

Zapraszam do obejrzenia moich realizacji:

Aleksandra Mizerska: Założycielka mizu staging studio, od ponad 5 lat spełnia marzenia o pięknych, ciepłych, unikatowych, a przede wszystkim funkcjonalnych wnętrzach. Jest również certyfikowaną Home stagerką i dekoratorką wnętrz – urządza wnętrza, które zarabiają i ułatwiają sprzedaż lub wynajem nieruchomości. Odmienia lokale komercyjne, aby przyciągały więcej klientów. Wykonuje metamorfozy wnętrz.

Redakcja e-Wenus.pl

Wyjątkowy cyfrowy magazyn i najlepszy kobiecy portal e-Wenus.pl tworzony jest przez kobiety i dla kobiet. Magazyn o współczesnym świecie widziany oczami kobiet porusza istotne dla nich tematy. Naszymi czytelniczkami są kobiety nowoczesne, czyli:
  • Przedsiębiorcze Polki prowadzące własne firmy i działalność nierejestrowaną, a także te pracujące na etacie.
  • Mamy poświęcające się macierzyństwu lub łączące pracę zawodową z wychowywaniem dzieci.
  • Kobiety niezależne i singielki, które mają odwagę żyć według własnych zasad.
Chcemy być inspiracją dla innych kobiet dzielić się poradami na wiele życiowych kwestii i zachęcać do rozwoju w każdej dziedzinie życia. Piszemy o wydarzeniach i książkach dla kobiet, a także o finansach, stylu życia, pracy i biznesie, hobby, ezoteryce, rozwoju osobistym, modzie, urodzie, zdrowiu, zakupach, kulturze, wnętrzach i kobiecych pasjach jak np. w cyklu artykułów pt. Pasjonatki.