Zastosuj te proste zmiany w domu, a z pewnością wpłyną na atmosferę i Twoje samopoczucie

You are currently viewing Zastosuj te proste zmiany w domu, a z pewnością wpłyną na atmosferę i Twoje samopoczucie

Nastał Nowy Rok, a wraz z nim powstały listy noworocznych postanowień. Część z Was chciałaby zmienić swoje życie, styl życia albo siebie samą: być szczuplejszą, bardziej radosną, mniej albo więcej pracować, rzucić palenie itd. A może by tak tę listę zmian rozpocząć od miejsca, w którym mieszkamy ? Nasz dom to w końcu miejsce, które powinno być oazą wygody i spokoju. Niewielkie zmiany mogą mieć ogromny wpływ na panującą w nim atmosferę oraz nasze samopoczucie.

Oto kilka prostych pomysłów na małe zmiany we wnętrzu, które mogą uczynić nasze mieszkanie bardziej przytulnym i funkcjonalnym.

Przemeblowanie

To numer jeden na liście. Aby zmienić wygląd danego wnętrza, nie musimy kupować nowych mebli. Wystarczy, że zmienimy ich rozstawienie, a zaczniemy w inny sposób postrzegać przestrzeń i otoczenie. Wnętrze się odmieni wizualnie oraz funkcjonalnie. Zmiana nie wymaga nakładów finansowych, a jedynie trochę czasu, wyobraźni i siły.

Dodatki

Wygląd wnętrza może diametralnie zmienić kilka nowych dodatków, niewymagających dużych funduszy. Mogą to być poduszki, zasłonki, pledy czy bibeloty np. ramki na rodzinne zdjęcia. Wystarczy zmiana koloru, materiału czy faktury. Świetnym sposobem na wprowadzenie życia i świeżości do naszego domu są rośliny doniczkowe. Hodowla niektórych z nich daje dodatkowe korzyści jak np. filtrację powietrza. Roślinność doniczkowa może zatem usunąć zanieczyszczenia z powietrza, nieprzyjemny zapach i nadać wnętrzu efekt świeżości dzięki naturalnym kolorom.

Oświetlenie

Oświetlenie ma ogromny wpływ na nas zwłaszcza podczas długich zimowych wieczorów. Warto zatem zastanowić się, czy barwa światła, jakie mamy w lampach, jest dla nas odpowiednia. Ciepłe światło może bowiem sprawić, że nasz dom stanie się bardziej przytulny. Dodatkowo wnętrze można doposażyć w różnego rodzaju oświetlenie np. podłogowe czy stołowe, które wykreuje atmosferę.

Porządek i organizacja

Czasami drobne zmiany we wnętrzu mogą polegać na uporządkowaniu i oczyszczeniu przestrzeni. Obecnie mamy do wyboru wiele organizerów, półek i różnego rodzaju pojemników, które mogą pomóc w uprzątnięciu bałaganu i zwiększeniu funkcjonalności pomieszczenia. Schludne i uporządkowane wnętrze pozwoli nam się w nim czuć komfortowo. Gruntowne porządki w naszej przestrzeni mieszkalnej mogą stać się zaczątkiem porządków w naszym życiu.

Malowanie

Zmiana koloru ściany daje duży efekt, ale wymaga większego budżetu, pracy i zaangażowania. Wybór koloru będzie w tym przypadku kluczowy. Jasne kolory sprawią, że wnętrze będzie wydawać się większe i bardziej przestronne, natomiast ciemniejsze kolory mogą pomniejszyć pomieszczenie i sprawić wrażenie przytłoczenia. Nie musimy malować wszystkich ścian, czasem wystarczy jeden akcent. Stosowanie zbyt dużej ilości kolorów nie jest zalecane, gdyż może wprowadzić chaos i utrudnić koncentrację. Ciekawym rozwiązaniem są również tapety, panele ścienne lub inne tego typu materiały.

Podsumowując, nie trzeba robić dużego remontu, aby odświeżyć wnętrze swojego domu. Małe zmiany mogą mieć duży wpływ na nasze samopoczucie, atmosferę i wygodę. Wystarczą chęci i pomysłowość. Ostatecznie jest to nasza przestrzeń, w której to my mamy się czuć dobrze i komfortowo. I niech te zmiany staną się początkiem czegoś nowego i dobrego w naszym życiu!

Redakcja e-Wenus.pl

Wyjątkowy cyfrowy magazyn i najlepszy kobiecy portal e-Wenus.pl tworzony jest przez kobiety i dla kobiet. Magazyn o współczesnym świecie widziany oczami kobiet porusza istotne dla nich tematy. Naszymi czytelniczkami są kobiety nowoczesne, czyli:
  • Przedsiębiorcze Polki prowadzące własne firmy i działalność nierejestrowaną, a także te pracujące na etacie.
  • Mamy poświęcające się macierzyństwu lub łączące pracę zawodową z wychowywaniem dzieci.
  • Kobiety niezależne i singielki, które mają odwagę żyć według własnych zasad.
Chcemy być inspiracją dla innych kobiet dzielić się poradami na wiele życiowych kwestii i zachęcać do rozwoju w każdej dziedzinie życia. Piszemy o wydarzeniach i książkach dla kobiet, a także o finansach, stylu życia, pracy i biznesie, hobby, ezoteryce, rozwoju osobistym, modzie, urodzie, zdrowiu, zakupach, kulturze, wnętrzach i kobiecych pasjach jak np. w cyklu artykułów pt. Pasjonatki.