Intuicja twoim wewnętrznym drogowskazem do wymarzonego życia

You are currently viewing Intuicja twoim wewnętrznym drogowskazem do wymarzonego życia

Wyobraź sobie, że żyjesz w świecie, który jest twoim wymarzonym. Wszystko w nim działa tak jak sobie to wyobrażałaś — są tam ludzie, którzy cię wspierają, praca przynosi ci dużo satysfakcji i daje poczucie stabilności, spędzasz czas ze swoją rodziną w taki sposób, jaki tego chciałaś. Może wydawać ci się to snem, może powiesz, że to niemożliwe. A gdybym powiedziała ci, że ty jesteś kreatorką swojego życia i że masz w sobie narzędzie, które pozwoli ci żyć tak, jak byś chciała? Coś w rodzaju własnego, wewnętrznego kompasu. To narzędzie masz w sobie od momentu urodzenia i jego zadaniem jest poprowadzić cię przez życie zgodne z twoim sercem i twoimi wartościami w najlepszy dla ciebie sposób. Zapytasz — a czym jest? Odpowiem — Intuicją.

Czym jest intuicja?

Intuicja to cichy głos, który podpowiada nam odpowiednie dla nas rozwiązanie, które często wydaje się nam nielogiczne. Ten głos jest często formą przebłysku, przeczucia w ciele, ale też poczucia pewności co do tego konkretnego rozwiązania. Pojawia się szybko i równie szybko znika, ustępując miejsca głosu strachu / ego / logicznemu myśleniu.

Różnica między głosem umysłu a intuicją

To pytanie często zadajemy sobie, kiedy zaczynamy dopuszczać różne myśli i głosy płynące z naszego ciała. Co tak właściwie jest głosem intuicji, a co naszego racjonalnego umysłu? Intuicja to pierwsza myśli, przeczucie, które pojawi się zaraz po tym jak zadamy pytanie, które nas nurtuje. Zaraz po tej myśli pojawia się głos umysłu, który wręcz krzyczy, wyśmiewa i za wszelką cenę próbuje nas odwieść od rozwiązania intuicyjnego. Im dłużej zwlekamy z podjęciem kroku wskazanego przez intuicję, tym bardziej prawidłowe może wydawać się nam podążenie w kierunku racjonalnego myślenia. Mam też takie wrażenie, że im dłużej ta batalia trwa, tym trudniej podążyć za intuicją.

Wzmacnianie więzi z intuicją

Ja porównuje tę więź do przyjaźni – nie zbudujemy dobrej relacji, jeśli nie będziemy dbać o nią obustronnie. Tak samo jest w przypadku intuicji. To, co jest konieczne na samym początku, to znalezienie przestrzeni, w której będziemy mogli pobyć same, najlepiej w ciszy. Ta przestrzeń konieczna jest to do wyciszenia natłoku naszych myśli. Do tego idealnie przyda się medytacja skierowana na kontrolę naszego oddechu. Innym narzędziem, stosowanym przeze mnie kilka razy w ciągu dnia, jest praktyka uważności – skupienie się na tu i teraz, włączając w to jak najwięcej zmysłów. Na początku może być ciężko wysiedzieć podczas medytacji, czy wybić się z ciągłego myślenia, ale im częściej będziesz używać tych powyższych narzędzi, tym szybciej zauważysz różnicę.

Wymarzone życie

Intuicja wskazuje nam drogę zgodnie z tym, co jest dla nas najlepsze, biorąc pod uwagę nasze marzenia, styl życia, pragnienia i wyznawane wartości. Jest ona bezpośrednio połączona z naszym JA. Wskazując nam drogę czy podpowiadając rozwiązanie, przybliża nas w stronę naszego wymarzonego życia. Dopiero po jakimś czasie może się okazać, że ten jeden mały krok wykonany z podpowiedzi intuicji był klockiem, który zapoczątkował ułożenie się wszystkiego w jedną całości. I wtedy dopiero nasz umysł zrozumie, dlaczego tak to wszystko się potoczyło.

Redakcja e-Wenus.pl

Wyjątkowy cyfrowy magazyn i najlepszy kobiecy portal e-Wenus.pl tworzony jest przez kobiety i dla kobiet. Magazyn o współczesnym świecie widziany oczami kobiet porusza istotne dla nich tematy. Naszymi czytelniczkami są kobiety nowoczesne, czyli:
  • Przedsiębiorcze Polki prowadzące własne firmy i działalność nierejestrowaną, a także te pracujące na etacie.
  • Mamy poświęcające się macierzyństwu lub łączące pracę zawodową z wychowywaniem dzieci.
  • Kobiety niezależne i singielki, które mają odwagę żyć według własnych zasad.
Chcemy być inspiracją dla innych kobiet dzielić się poradami na wiele życiowych kwestii i zachęcać do rozwoju w każdej dziedzinie życia. Piszemy o wydarzeniach i książkach dla kobiet, a także o finansach, stylu życia, pracy i biznesie, hobby, ezoteryce, rozwoju osobistym, modzie, urodzie, zdrowiu, zakupach, kulturze, wnętrzach i kobiecych pasjach jak np. w cyklu artykułów pt. Pasjonatki.