Dlaczego warto zainwestować w naukę języka hiszpańskiego?

You are currently viewing Dlaczego warto zainwestować w naukę języka hiszpańskiego?

Całe życie w coś inwestujemy, ale najlepsza inwestycja to inwestycja w siebie. Chodzi tutaj o postawienie na rozwój osobisty, w tym zdobycie nowych umiejętności, takich jak znajomość języka hiszpańskiego. W tym artykule przedstawię swoją historię oraz wymienię Ci kilka powodów, dla których nauka języka hiszpańskiego może być najlepszą decyzją, jaką kiedykolwiek podjęłaś.

Nazywam się Paulina. Już jako mała dziewczynka otaczałam się językiem hiszpańskim. Językiem, którym porozumiewa się 1/3 populacji. Oglądałam telenowele latynoskie emitowane w telewizji. Nigdy nie podobało mi się, kiedy słyszałam lektora w tle filmu, zawsze chciałam usłyszeć tę oryginalną wersję. Moim idolem w dzieciństwie był Enrique Iglesias. Kto się w nim nie kochał? Od początku ten hiszpański był dookoła mnie, ale cieszę się, że było tak, a nie inaczej. W zasadzie nieświadomie podjęłam naukę hiszpańskiego już od najmłodszych lat, co sprawiało, że rozwijałam swój mózg.

Zalety nauki języków obcych

Ucząc się języków, rozwijamy swój mózg pod wieloma aspektami:

  • poprawia się pamięć,
  • polepszamy zdolność przyswajania informacji,
  • zdobywamy umiejętności komunikacyjne,
  • mamy bardziej rozbudowaną wyobraźnię,
  • zwiększa się nasza pewność siebie.

Wczesne rozpoczęcie nauki języka hiszpańskiego to doskonała baza dla dalszego rozwoju osobistego. Znając język hiszpański, osoba dorosła może realizować plany i marzenia bez granic i barier językowych.

Podróże

Język hiszpański to oficjalny język w ponad 20 krajach na świecie, dlatego jego znajomość otwiera furtkę do wielu nowych wyjątkowych doświadczeń, takich jak podróże. W 2014 roku poleciałam z rodziną i znajomymi na Majorkę. To wtedy po raz pierwszy miałam możliwość choć trochę wykorzystać znajomość hiszpańskiego. Co prawda wtedy jeszcze znikomą, ale i tak sprawiło mi to wielką frajdę. Tamtejsi ludzie bardzo cieszyli się, że przyjezdni mówią w ich języku.

Znajomość języka hiszpańskiego ułatwi nam zatem komunikację nie tylko w Hiszpanii, ale i w Ameryce Łacińskiej. W tym języku dogadamy się na przykład w Meksyku, Kolumbii czy Peru. Jeśli myślisz o wakacjach w jednym z tych krajów, warto pomyśleć o kursie języka hiszpańskiego przed wyjazdem.

Poznaje się inną kulturę

Mamy marzec 2020 – czas pandemii. Pomyślałam, że to dobry czas, aby w końcu ruszyć i nauczyć się tego pięknie brzmiącego języka i by podejść do tego bardziej profesjonalnie. Bo jak nie teraz, to kiedy? Koleżanka poleciła mi naukę języka hiszpańskiego online z Polką mieszkającą w Meksyku oraz kurs UNAM CEPE Mexico online. Podczas Tych zajęć mogłam poznać zarówno język hiszpański jak i prawdziwe aspekty kultury latynoskiej, które bardzo mnie zainteresowały. Tak powstała nazwa mojego bloga a obecnie firmy: LatinoSi. Kultura latynoska jest różnorodna. Latynosi są pozytywnie nastawieni do życia. Lubią tańczyć. Są otwarci do nawiązywania nowych kontaktów, a rodzina to dla nich bardzo duża wartość.

Rozwija się karierę zawodową

Znając hiszpański, otwiera się wiele możliwości zawodowych. W wielu branżach potrzebne są osoby ze znajomością języka hiszpańskiego np. w turystyce, HR, księgowości, handlu czy marketingu. Pamiętam, kiedy w swojej poprzedniej pracy na spotkaniu zespołu mogłam zaskoczyć swoich kolegów, rozmawiając z naszym szefem po hiszpańsku. Wszyscy chcieli, abym tłumaczyła rozmowę na język polski, bo nic nie rozumieli. Po spotkaniu były gratulacje: „Wow, Paulinka! Nie wiedziałam, że Ty tak ładnie mówisz po hiszpańsku!”. To dało mi kolejnego pozytywnego kopa do działania.

Hiszpański to szansa na nowe znajomości

Im więcej znasz języków obcych, tym więcej osób może z tobą rozmawiać. Podczas mojej drogi w nauce języka hiszpańskiego założyłam konto w pewnej aplikacji do nauki języków. To tam nawiązałam wiele znajomości, a nawet znalazłam miłość. Jak wiadomo, miłość przychodzi nieoczekiwanie. Dzięki mojemu (już byłemu) chłopakowi Meksykaninowi wiele zawdzięczam. To on powiedział mi kiedyś „Tu puedes” – „Ty potrafisz”. Dzięki codziennej komunikacji poznałam nie tylko język, ale też inną mentalność i akcent.

Hiszpański to wspaniały język. Jest jednym z najpopularniejszych na świecie. Używa się go w Hiszpanii, Ameryce Łacińskiej czy Stanach Zjednoczonych. Jeśli zamierzasz odwiedzić lub mieszkać w którymś z tych krajów, umiejętność porozumiewania się po hiszpańsku poprawi jakość twojego życia i pozwoli na zbudowanie nowych relacji.

Mam nadzieję, że swoją historią zainspirowałam Cię do tego aby zainwestować w naukę języka hiszpańskiego. Zobaczysz jak może odmienić się Twoje życie!

Paulina Walczak: „Języka hiszpańskiego uczyłam się na Univerdidad Nacional en México. Od wielu lat fascynuje mnie historia i kultura Meksyku, krajów Ameryki Południowej i Środkowej. Uczę tego pięknego języka zarówno dzieci jak i dorosłych. Pokazuję różnorodność kultury latynoskiej.”

Redakcja e-Wenus.pl

Wyjątkowy cyfrowy magazyn i najlepszy kobiecy portal e-Wenus.pl tworzony jest przez kobiety i dla kobiet. Magazyn o współczesnym świecie widziany oczami kobiet porusza istotne dla nich tematy. Naszymi czytelniczkami są kobiety nowoczesne, czyli:
  • Przedsiębiorcze Polki prowadzące własne firmy i działalność nierejestrowaną, a także te pracujące na etacie.
  • Mamy poświęcające się macierzyństwu lub łączące pracę zawodową z wychowywaniem dzieci.
  • Kobiety niezależne i singielki, które mają odwagę żyć według własnych zasad.
Chcemy być inspiracją dla innych kobiet dzielić się poradami na wiele życiowych kwestii i zachęcać do rozwoju w każdej dziedzinie życia. Piszemy o wydarzeniach i książkach dla kobiet, a także o finansach, stylu życia, pracy i biznesie, hobby, ezoteryce, rozwoju osobistym, modzie, urodzie, zdrowiu, zakupach, kulturze, wnętrzach i kobiecych pasjach jak np. w cyklu artykułów pt. Pasjonatki.