Mój przyjaciel Kamień

You are currently viewing Mój przyjaciel Kamień

Beata Madej od kilku lat tworzy piękną biżuterię z kamieni. Jak zrodziła się wyjątkowa historia tego biznesu i dlaczego kamienie ją inspirują. Poznaj historię biżuterii z kamieniami.

 

Jak poznałam wyjątkową moc kamieni?

Miałam 20 lat, ogrom sił i życia w sobie. Świat był piękny, kolorowy, spełniały się moje wielkie marzenia, ale to właśnie w tamtym okresie pojawił się u mnie zdecydowany nadmiar problemów — ten nadmiar wydawał się mnie przerastać, przygniatać, dusić. Wtedy, niesiona intuicją, pierwszy raz sięgnęłam po naturalny kryształ. Był to piękny kryształ górski. Stworzyłam naszyjnik w indiańskim stylu z kamieniem, który przez kilka kolejnych lat wspierał mnie w chwilach, gdy wydawało się, że mogłabym nie dać sobie rady. Kryształ ten nie spowodował, że problemy zniknęły, nie był też jedynym czynnikiem wspomagającym mnie w tamtym czasie, jednak czułam, że stanowi istotny dla mnie element, a jego działanie było mocno odczuwalne. Miałam ogromne szczęście mieć przy sobie wyjątkowych przyjaciół, ale mój dobry kamień też był pewnego rodzaju przyjacielem.

Biżuteria z kamieni naszyjnik

Wyjątkowe właściwości kryształów

Od tamtego czasu minęło wiele lat, a ja zapoznałam się z kolejnymi kryształami i ich działaniem. Nie wybrałam sobie łatwego życia, ale kto z nas ma zawsze z górki i brak trosk? Jesteśmy w wielu relacjach: rodzinnych, prywatnych, zawodowych i „przypadkowych”. Ciężko jest trafić, by wszystkie te relacje były idealne i korzystne dla obu stron. Wiele z nas pracuje intensywnie nad sobą, poszukujemy najlepszej wersji nas samych, chcemy przetransformować coś, co można nazwać potocznie wadą na cechę korzystnie wpływającą na życie nasze i innych. Gdy zadamy sobie pytanie, czy dla nas kamienie naturalne będą dobrym elementem wspierającym w dążeniach, odpowiedź może okazać się prostsza, niż się wydaje: powie nam to nasza własna intuicja.

 

Rękodzieło hand-made – biżuteria z kamieniami

Od kilku lat tworzę biżuterię z kamieniami. Bardzo często wykonuję ją na zamówienie specjalne, na życzenie i wtedy dużo rozmawiam z ludźmi o kryształach. Staram się wysłuchać intencji lub zaproponować najkorzystniejsze kamienie dla konkretnej osoby. Te lata dały mi pewność, że większość z Was ma tak pięknie rozwiniętą intuicję, że doskonale czuje, które kamienie w danym momencie są najlepsze, nawet jeśli nie posiadacie wiedzy teoretycznej na ich temat, a czasem nawet nie znacie ich nazwy. Jest, szczególnie w kobietach, wielka wrażliwość w odbiorze działania kamieni, a przez dobrą komunikację (właśnie intuicyjną) z podświadomością, niejednokrotnie staję się jako twórca biżuterii kimś, kto tylko potwierdza trafność Waszego wyboru, bo nawet jeśli propozycja wychodzi ode mnie, to w odpowiedzi zwrotnej otrzymuję informację, że właśnie te kamienie chodziły Wam po głowie.

Biżuteria z kryształem górskim

 

Wybierasz biżuterię z kamieniami – słuchaj intuicji

Mam dla Ciebie jeszcze jedną ciekawostkę dotyczącą działania intuicji i tego, w jaki sposób ona może się przejawiać, komunikować — być może cię to zaskoczy. Lata mojego doświadczenia i kontaktu z popychają mnie do stwierdzenia, że jeśli kochasz jakiś kolor lub podoba Ci się z wyglądu jakiś kamień, może to być jedna z najtrafniejszych podpowiedzi intuicji. Jeśli myślicie sobie teraz: „Ale jak to? Wygląd, kolor to są takie powierzchowne cechy, tak się ocenia po pozorach. Gdzie tu miejsce na naszą głęboką mądrość i intuicję?”, to trochę rozumiem, bo dla mnie to też nadal jest coś mocno intrygującego, ale ten artykuł tworzę na podstawie moich doświadczeń, a nie dzieł naukowych czy parapsychologicznych, kieruję się więc własną otwartością w zetknięciu z tym tematem i cieszę się tym, jak czymś świeżym, ciekawym i prosty zarazem. Możesz sprawdzić, na ile moja teoria sprawdza się u Ciebie.

Aby wziąć pod uwagę nasze prawdziwe upodobania, należy wyłączyć naszą wizję tego, co wypada nosić a czego nie, trendy w modzie oraz oczekiwania innych. Trzeba wyrzucić z głowy reklamy, opinie krążące w mediach, w rozmowach, mocno zakorzenione sugestie takie jak ta, że diamenty są najpiękniejsze, a jak trzeba taniej, to sięga się po cyrkonie. Co nam się podoba, gdy nie porównujemy się z nikim? Co nam przychodzi do głowy, gdy nie uzależniamy naszej decyzji od niczego: charakteru pracy, ubrań w szafie, koloru włosów i stylu?

Bransoletka z kryształami

Taką ścieżką dochodzimy do prawdy i tego, co nas pociąga, co do nas „szepcze”, jaka wibracja kryształu zdaje się rezonować z nami. Chcę także wspomnieć o kolorach. Kolory mają swoje właściwości, swoje działanie. Mogą nas pobudzać, uspokajać, dodawać radości, pewności siebie lub inspirować. Korzystamy z tych właściwości, gdy wybieramy ubrania czy dekorujemy wnętrza. Poszczególne barwy są związane także z głównymi centrami energetycznymi w ciele człowieka (czakrami). Kamienie poprzez wibrację koloru mają także przełożenie na nasze emocje i na nasze czakry. Niezwykłe jest, jak często nasz ukochany kolor lub kolor, którego zdajemy się potrzebować w danej chwili, łączy się z kamieniem, który da nam najlepsze wsparcie w naszych potrzebach. Może się także zdarzyć, że nie lubicie jakiegoś koloru, gdy użyty jest w przedmiotach wytworzonych ludzką ręką, ale nie możecie oprzeć się urokowi kamienia o takiej barwie – w takiej chwili jest bardzo prawdopodobne, że właśnie znalazłyście kamień dla siebie. Macie w sobie więcej odpowiedzi, niż ośmieliłybyście się przypuszczać. Odpowiedzi dotyczące wyboru kamienia do biżuterii to zaledwie kropelka w oceanie tej mądrości.

Przeczytaj również artykuł pt.: Piękna biżuteria z miedzi i kamieni naturalnych.

 

Redakcja e-Wenus.pl

Wyjątkowy cyfrowy magazyn i najlepszy kobiecy portal e-Wenus.pl tworzony jest przez kobiety i dla kobiet. Magazyn o współczesnym świecie widziany oczami kobiet porusza istotne dla nich tematy. Naszymi czytelniczkami są kobiety nowoczesne, czyli:
  • Przedsiębiorcze Polki prowadzące własne firmy i działalność nierejestrowaną, a także te pracujące na etacie.
  • Mamy poświęcające się macierzyństwu lub łączące pracę zawodową z wychowywaniem dzieci.
  • Kobiety niezależne i singielki, które mają odwagę żyć według własnych zasad.
Chcemy być inspiracją dla innych kobiet dzielić się poradami na wiele życiowych kwestii i zachęcać do rozwoju w każdej dziedzinie życia. Piszemy o wydarzeniach i książkach dla kobiet, a także o finansach, stylu życia, pracy i biznesie, hobby, ezoteryce, rozwoju osobistym, modzie, urodzie, zdrowiu, zakupach, kulturze, wnętrzach i kobiecych pasjach jak np. w cyklu artykułów pt. Pasjonatki.