Co zrobić, aby święta były wyjątkowe? Przeczytaj, co radzi ekspertka od relacji

You are currently viewing Co zrobić, aby święta były wyjątkowe? Przeczytaj, co radzi ekspertka od relacji

Święta Bożego Narodzenia to okres pełen magii, miłości i wyjątkowego czasu z bliskimi. Każdy z nas może odegrać istotną rolę w tworzeniu tej magicznej atmosfery. W tym artykule podzielę się kilkoma radami, jak pięknie spędzić Święta Bożego Narodzenia, skupiając się na mądrym obdarowywaniu, uważności, wdzięczności, wybaczaniu i dobrych rozmowach przy stole. Co zrobić, aby święta były wyjątkowe?

Mądre obdarowywanie

Kiedy myślimy o prezentach, warto zastanowić się, co naprawdę jest ważne dla tej osoby, którą chcemy obdarować. Nie chodzi o ilość czy wartość prezentów, ale o ich znaczenie, idee, która im przyświeca. Wybierając prezent, poświęćmy na to swoją autentyczną uwagę i czas na myślenie o tej osobie. Zastanówmy się, co może ją uszczęśliwić i czego naprawdę potrzebuje. Nie kupujmy czegoś ot tak, żeby mieć to z głowy. Nie kupujmy tego, co podoba się tylko nam lub tego, co sami chcielibyśmy dostać. Mądre obdarowywanie to wybieranie prezentów, które mają osobiste znaczenie, które wyrażają naszą troskę o innych oraz chęć sprawienia im szczerej radości. Jest wykazaniem się znajomością tej osoby oraz jej potrzeb i pragnień.

Słowa pełne miłości

Wielokrotnie podkreślam w moich wypowiedziach, jak ogromną moc mają słowa. Podczas Świąt Bożego Narodzenia warto wyrażać miłość, życzliwość i szacunek wobec bliskich, okazać wdzięczność za ich obecność w naszym życiu. Dzięki prostym słowom możemy przekazać nasze uczucia i wzmacniać więzi rodzinne i przyjacielskie. Bądźmy uważni na to co i jak mówimy zarówno podczas składania życzeń jak i podczas rozmów przy stole. Niech wasze słowa będą pełne miłości, wyrażajcie swoje uczucia w szczery i autentyczny sposób. Wyrażajmy wdzięczność, za osoby, które są w naszym życiu. Dajmy im znać, jak ważną pełnią w nim rolę.

Obecność całej rodziny

Często bywa jednym z niewielu momentów w ciągu roku, gdy wszyscy możemy być razem, a to dla wielu z nas może być również sporym wyzwaniem. Różnice zdań, konflikty rodzinne i stres związany z organizacją świąt mogą wpłynąć na spokój w domu. Ważne jest, by pamiętać, że święta to okres wzajemnego zrozumienia i współpracy i bardziej skupić się na tym.

Wybaczanie i zrozumienie

Myślę, że nastrój, który towarzyszy nam podczas świąt, może okazać się dobrym czasem, gdy możemy przełamać stare konflikty i skoncentrować się na tym, co naprawdę ma znaczenie. Wybaczanie jest aktem miłości, zarówno tej własnej, jak i w stosunku do innych, pozwala nam ruszyć naprzód bez ciężaru urazy czy braku zrozumienia. To także okazja do zbliżenia się do bliskich nam ludzi. Wiem, jak ważny w życiu jest proces wybaczania sobie i innym i jak często ma wpływ na wiele obszarów naszego życia. Pomyślcie, proszę, o tym, „nie dźwigajcie” tego niepotrzebnego balastu, rozważcie wybaczenie i spróbujcie zrozumieć osobę, która być może się do tego przyczyniła.

Dobrze spędzony czas przy stole

Rodzinna kolacja to nie tylko okazja do pysznego jedzenia, ale przede wszystkim do dobrych i ciekawych rozmów. To także czas na refleksję nad mijającym rokiem. Wykorzystajmy go, by się zatrzymać i spojrzeć wstecz, docenić swoje i innych osiągnięcia i wyciągnąć naukę z „błędów”, traktując je jak wielkie chwile, które często są początkiem dobrych zmian. To doskonały czas kiedy możemy dzielić się naszymi życiowymi historiami, dowiedzieć się więcej o sobie i naszej rodzinie, śmiać się i tworzyć kolejne, niezwykłe wspomnienia, które na długo zostaną w naszych sercach. Zachęcam do robienia zdjęć — zatrzymajmy na nich te chwile, ponieważ nigdy nie wiemy, kogo za rok może zabraknąć przy świątecznym stole.

Redakcja e-Wenus.pl

Wyjątkowy cyfrowy magazyn i najlepszy kobiecy portal e-Wenus.pl tworzony jest przez kobiety i dla kobiet. Magazyn o współczesnym świecie widziany oczami kobiet porusza istotne dla nich tematy. Naszymi czytelniczkami są kobiety nowoczesne, czyli:
  • Przedsiębiorcze Polki prowadzące własne firmy i działalność nierejestrowaną, a także te pracujące na etacie.
  • Mamy poświęcające się macierzyństwu lub łączące pracę zawodową z wychowywaniem dzieci.
  • Kobiety niezależne i singielki, które mają odwagę żyć według własnych zasad.
Chcemy być inspiracją dla innych kobiet dzielić się poradami na wiele życiowych kwestii i zachęcać do rozwoju w każdej dziedzinie życia. Piszemy o wydarzeniach i książkach dla kobiet, a także o finansach, stylu życia, pracy i biznesie, hobby, ezoteryce, rozwoju osobistym, modzie, urodzie, zdrowiu, zakupach, kulturze, wnętrzach i kobiecych pasjach jak np. w cyklu artykułów pt. Pasjonatki.