Wspieramy kobiece marki: Promujemy polskie twórczynie hand-made

You are currently viewing Wspieramy kobiece marki: Promujemy polskie twórczynie hand-made
Wspieramy kobiece marki: Promujemy polskie twórczynie hand-made

Kobiety mają w sobie naturalne predyspozycje do tworzenia pięknych przedmiotów. Każda z nas zasługuje na to, by czuć się wyjątkowo, a wprowadzenie rękodzieła do swojego życia jest jednym z najlepszych sposobów na to, by ręcznie tworzonymi dziełami sztuki. Jesteś polską rękodzielniczką? Weź udział w akcji pt. „Promujemy polskie twórczynie hand-made” i dotrzyj ze swoją marką do czytelniczek dwóch portali dla kobiet.

Rękodzielniczki i twórczynie hand-made — kto to taki?

Kobiety na całym świecie odkrywają, jak satysfakcjonujące jest wytwarzanie produktów za pomocą własnych rąk. Istnieje wiele różnych technik rękodzieła. A historia każdej twórczyni hand-made jest zupełnie inna. Jedne szukają sposobu na relaks czy jesiennego hobby, inne mają w sobie mnóstwo kreatywności i poszukują sposobów na jej wyrażenie. Wybierają różne techniki rękodzieła od tych prostszych, jakim jest tworzenie biżuterii czy makram, szydełkowanie czy malowanie aż po te bardziej zaawansowane techniki, jakim jest na przykład garncarstwo, docoupage, rzeźbienie, szydełkowanie, hafciarstwo, tkactwo czy wikliniarstwo,

Co to jest rękodzieło?

Rękodzieło to przedmioty codziennego użytku — dzieła sztuki, które powstają z pasją i zaangażowaniem bez pośpiechu. Rękodzieło to świetny sposób na wyrażenie siebie, a wybór odpowiednich technik rękodzielniczych, użycie odpowiednich narzędzi i materiałów oraz stosowanie się do wskazówek pozwala tworzyć kobietom wyjątkowe dzieła sztuki. Produkty hand-made można podzielić na różne kategorie takie jak ceramika hand-made, ręcznie robione meble, ubrania hand-made i inne elementy garderoby, ręcznie robione produkty z żywicy epoksydowej, biżuteria rękodzielnicza, dekoracje i ozdoby hand-made. Dawniej rękodzieło było elementem kultury życia, często wiązało się z danym regionem.

Historia rękodzieła

Historia rękodzieła jest powiązana z historią ludzkości, ponieważ od najwcześniejszych cywilizacji aż do dziś ręcznie tworzone produkty są elementem codziennego życia ludzi. Najwcześniejsze rękodzieło odkryte przez archeologów pochodzi z epoki kamienia łupanego, a są to misterne rzeźby z kości słoniowej i kamienia. Artefakty służyły celom praktycznym i dekoracyjnym.

  • Starożytne cywilizacje Egiptu, Rzymu i Grecji produkowały ceramikę, biżuterię i tekstylia hand-made. W tamtych czasach rzemiosłem zajmowali się wykwalifikowani rzemieślnicy, którzy tajniki swojego fachu przekazywali sobie z pokolenia na pokolenie.
  • Rękodzieło w średniowieczu i renesansie było eleganckie i wyrafinowane dzięki opracowaniu nowych technik i stylów. W średniowiecznej Europie powstawały zrzeszenia rzemieślników różnych branż np. tkaczy, szewców czy garncarzy, które ustanowiły standardy jakości, stosowane podczas szkolenia nowych rzemieślników.
  • Rewolucja przemysłowa w XVIII i XIX wieku znacząco wpłynęła na rozwój rękodzieła. Wynalezienie nowych maszyn i technik produkcji doprowadziło do spadku popularności wyrobów rękodzielniczych, ponieważ ludzie wybierali towary produkowane masowo. Nadal jednak na całym świecie istnieli rzemieślnicy i rzemieślniczki, którzy z pasją i zaangażowaniem tworzyli produkty hand-made, a eleganckie i unikatowe rękodzieło jest cenione i poszukiwane przez wielu konsumentów także dziś.

Dziś produkty rękodzielnicze cenione są za precyzję wykonania, piękno, pasję i poświęcenie twórcy.

Rosnąca popularność rękodzieła

W ostatnich latach nastąpiło odrodzenie tradycyjnego rzemiosła, a dzięki temu modne stały się ręcznie robione produkty przez utalentowane artystki — kobiety rzemieślniczki na całym świecie. To globalne zjawisko ukazuje rosnące pragnienie autentyczności, zrównoważonego rozwoju oraz znaczenie jakości produktu w kulturze braku szacunku dla produktów produkowanych masowo i brzydkich. Ręcznie wytwarzane dzieła sztuki, jakim jest rękodzieło, zawsze zachwyca wyjątkowym charakterem i urokiem. To produkty, ozdoby, meble, elementy wyposażenia wnętrz i garderoby, które są tworzone z pasją, miłością i zaangażowaniem. Często nieznacznie się od siebie różnią, ponieważ nie są produkowane maszynowo. Tej autentyczności poszukują konsumenci w dzisiejszych czasach, którzy poszukują wyjątkowych produktów z duszą.

Wspieramy kobiece marki: Promujemy polskie twórczynie hand-made
Wspieramy kobiece marki: Promujemy polskie twórczynie hand-made

Promujemy polskie twórczynie hand-made – dlaczego warto zgłosić swój udział w tej akcji?

Promujemy polskie twórczynie hand-made to projekt, w którym chcemy przedstawić sylwetki kobiet, tworzących fascynujące dzieła sztuki. Chcemy opowiedzieć historię powstania danej marki rękodzielniczej, pokazać proces tworzenia niesamowitych i oryginalnych produktów ręcznie robionych oraz zaprezentować polskie rzemieślniczki i tworzone przez nie produkty hand-made. Mamy nadzieję, że w efekcie akcji pt. Promujemy polskie twórczynie hand-made, odbywającej się na dwóch wyjątkowych kobiecych portalach, czyli e-Wenus.pl oraz KobietyPrzyKawie.pl powstanie mapa, dzięki której w każdym województwie i zakątku polski (a może nawet i świata) będzie można bez problemu odnaleźć kobiety, Polki, tworzące wyjątkowe rękodzieło. Sprawdź również dwa pozostałe projekty, które powstały przy okazji naszej współpracy czyli: Przewodnik po produktach i usługach dla kobiet i Prezentownik na Święta Bożego Narodzenia.

Zgłoś swój udział do projektu pt.: Promujemy polskie twórczynie hand-made.

Wspólnie z nami wspieraj polskie rękodzielniczki!

Renata Zielezińska

Aktywna zawodowo mama. Od 2012 roku prowadząca własny biznes. Pasjonatka copywritingu SEO i content writerka z ogromnym doświadczeniem. Wirtualna asystentka i wydawca i redaktor prowadząca 4 portale internetowe: kobiecy magazyn online i portal nowoczesnych kobiet e-Wenus.pl, portal biznesowy PolecanyBiznes.pl, portal kosmetyczno-urodowy TrustedCosmetics.pl oraz blog lifestylowy SposobyNaZycie.pl. Uwielbia poznawać ludzi biznesu, zaczytana w książkach pisanych przez praktyków biznesu. Przedsiębiorczyni uprawiająca jogę w ogrodzie i zafascynowana tematyką finansów. Szczęśliwa żona, mama Roberta i Amelki, praktykująca wdzięczność każdego dnia. Uzależniona od pisania, świec zapachowych i pysznej, aromatycznej kawy.