Wizerunek, który wydobywa piękno

You are currently viewing Wizerunek, który wydobywa piękno

Jak zbudować wizerunek, który wydobędzie Twoje piękno? Wizerunek, który będzie spójny z Tobą, który sprawi, że będziesz czuła się dobrze? Wiedz, że piękno jest w każdej z nas, tylko czasami głęboko ukryte!

Wizerunek kobiet – co się na niego składa?

Pracując z wizerunkiem kobiet, pomagając budować ich styl, często spotykam się z niskim poczuciem wartości i pewności siebie. Często kobiety nie wierzą, że są wystarczająco piękne. Sabotują siebie i wierzą w krzywdzące schematy. Dlaczego o tym mówię? Co to ma wspólnego z wizerunkiem, stylem, modą i ubraniami? Bardzo dużo. Nasze samopoczucie i postrzeganie samych siebie ma ogromne znaczenie w budowaniu wizerunku i stylu. Sama musiałam przekopać się przez setki zakorzenionych schematów, doświadczyć mody, żeby zrozumieć, że ubrania odzwierciedlają nas samych. Nigdy nie będziesz czuła się dobrze, nawet w najlepszych fasonach, jeśli sama ze sobą, będziesz czuła się źle.

Kiedy przechodzimy metamorfozę (ale nie taką, którą widźmy w telewizji, gdzie po 2-3 dniach następuje totalna zmiana, tylko taką, w prawdziwym życiu), wszystko zaczyna się od głowy. Uporządkowania w niej bałaganu, pracy nad sobą. Zmiana stylu przychodzi na sam koniec, jest to takie „opakowanie naszej przemiany”. Jednak samo budowanie stylu to również długotrwały proces. Zawsze powtarzam swoim klientkom, że potrzebujemy czasu, aby zbudować idealną szafę i odnaleźć swój styl.

Wizerunek a przekonania

W naszych głowach na temat wizerunku, naszego wyglądu czy mody jest mnóstwo krzywdzących i blokujących przekonań:

 • „Bo mi nie wypada”,
 • „Ubieranie się stosowanie do wieku”,
 • „Dobrze wyglądają tylko szczupłe i młode osoby”,
 • „Trzeba mieć dużo pieniędzy, żeby tworzyć stylowe zestawy”,
 • „Obszerne i ciemne ubrania schowają wszystko, a szczególnie naszą sylwetkę, której nie lubimy”,
 • „Jestem za stara, żeby nosić kolorowe ubrania”.

Oczywiście są to mity, które zostały kiedyś zasłyszane. Natomiast ja chciałabym je obalić. Niezależnie od tego, ile masz lat, jaką masz zasobność portfela, jaki masz rozmiar, możesz wyglądać stylowo.

Wizerunek a moda i codzienne stylizacje

Rozmiar na metce to tylko liczba, która nie ma znaczenia. Znaczenie ma to, jak ubranie jest dopasowane do sylwetki, jak czujesz się podczas noszenia danego fasonu. Zakładanie na siebie zbyt ciasnych lub zbyt obszernych ubrań wcale dobrze nie wygląda. Powoduje tylko tuszowanie problemu, który siedzi w naszej głowie i krzyczy, że potrzebujesz pomocy. Nie akceptujesz siebie, nie masz świadomości swojego ciała. Dlatego tak ważne jest zaopiekowanie się sobą i walka ze swoimi problemami. Pamiętaj również, że to ubrania mają dopasować się do Ciebie, a nie Ty dopasować się do ubrań.

Świadomość swoich atutów

Chcę pokazać, jak nasza głowa, a w niej krzywdzące, zasłyszane schematy, mają na nas ogromny wpływ. Wpływają również na nasze samopoczucie, poczucie wartości i nasz wizerunek. Dlatego warto popracować nad sobą, wyrzucić wszystko, co jest złe, a dopiero po tym budować swój nowy wygląd. Bądź świadoma siebie, swoich atutów, swojego ciała, a zobaczysz, że łatwiej będziesz tworzyła swoje stylowe zestawy. Wtedy też nikt nie podważy Twojej wartości, a opinia innych nie będzie Cię w ogóle interesowała.

Budowanie garderoby i indywidualnego stylu

Mam jeszcze dla Ciebie kilka zasad dotyczących budowania garderoby i indywidualnego stylu:

 • Podkreślaj swoje atuty.
 • Kupuj rozsądnie i jakościowo. Staraj się robić 2-3 razy do roku porządek w swojej garderobie. Twórz listę, idąc na zakupy. Dlaczego? Dlatego, że wtedy kupisz tylko to, czego potrzebujesz, a nie kolejne ubranie, które wyląduje na dnie szafy.
 • Traktuj trendy jako inspiracje.
 • Inspiruj się ludźmi, których mijasz na ulicy.

Dla mnie ubrania i moda zawsze miały moc i znaczyły dużo więcej. Ubraniami wyrażasz siebie, pozwalasz poznać się innym. Dzięki ubraniom tworzysz swój styl i swój wizerunek, który jest kojarzony tylko z Tobą. Zresztą od dekad ubranie nie tylko chroniło nas przed zimnem czy wiatrem, ale mówiło, kim jesteśmy. Dziś jest podobnie, tylko dochodzi kwestia relacji z samym sobą.

Pamiętaj, każda z nas jest piękna i wyjątkowa. Każda zasługuje na to, aby mieć swój styl, ubierać się w zgodzie ze sobą. Jeśli jeszcze masz stare schematy w głowie, a Twoje poczucie wartości równa się zero, to warto skupić się na pracy nad sobą. Zobaczysz, że kiedy pozbędziesz się wszystkiego złego z głowy, życie stanie się piękniejsze. Natomiast budowanie garderoby będzie sprawiało Ci przyjemność.

Ubrania będą podkreślać Twój blask, Twoją pewność siebie i wydobywać Twoje piękno!

Redakcja e-Wenus.pl

Wyjątkowy cyfrowy magazyn i najlepszy kobiecy portal e-Wenus.pl tworzony jest przez kobiety i dla kobiet. Magazyn o współczesnym świecie widziany oczami kobiet porusza istotne dla nich tematy. Naszymi czytelniczkami są kobiety nowoczesne, czyli:
 • Przedsiębiorcze Polki prowadzące własne firmy i działalność nierejestrowaną, a także te pracujące na etacie.
 • Mamy poświęcające się macierzyństwu lub łączące pracę zawodową z wychowywaniem dzieci.
 • Kobiety niezależne i singielki, które mają odwagę żyć według własnych zasad.
Chcemy być inspiracją dla innych kobiet dzielić się poradami na wiele życiowych kwestii i zachęcać do rozwoju w każdej dziedzinie życia. Piszemy o wydarzeniach i książkach dla kobiet, a także o finansach, stylu życia, pracy i biznesie, hobby, ezoteryce, rozwoju osobistym, modzie, urodzie, zdrowiu, zakupach, kulturze, wnętrzach i kobiecych pasjach jak np. w cyklu artykułów pt. Pasjonatki.