Relacja z II Pomorskiego Kongresu Kobiet Biznesu

You are currently viewing Relacja z II Pomorskiego Kongresu Kobiet Biznesu

W dniu 21 maja 2024 w sopockim Hotelu Haffner odbył się II Pomorski Kongres Kobiet Biznesu – wydarzenie biznesowe skierowane do kobiet przedsiębiorczych, które prowadzą swoją firmę minimum 3 lata, bądź tyle samo czasu sprawują stanowiska kierownicze. Celem wydarzenia było łączenie kobiecych biznesów i umożliwienie im nawiązania relacji, a co za tym idzie owocnych współprac biznesowych.

Relacja z II Pomorskiego Kongresu Kobiet Biznesu

W drugim Pomorskim Kongresie Kobiet Biznesu 2024 udział wzięło 100 kobiet. Jedną z niewątpliwych atrakcji wydarzenia był panel dyskusyjny, podczas którego uczestniczki poznały 3 różnorodne perspektywy wyjątkowych kobiet na temat „Jak osiągnąć poczucie dobrostanu w życiu?”. Swoim punktem widzenia podzieliły się:

  • Margo Feniks – Alchemistka Mentalności, przewodniczka w alchemicznej przemianie świadomości, stosującą nowatorskie, wielowymiarowe metody pracy z umysłem i ciałem.
  • Małgorzata Bellwon – magister dietetyki, absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku dietetyka, od 12 lat w zawodzie dietetyka.
  • Małgorzata Koniuszy – doświadczona menadżerka, trenerka i mentorka z certyfikatem Brian Tracy International oraz akredytacją Erickson Professional Coach.

Wystąpienia ekspertek z różnych obszarów biznesowych

Po panelu merytorycznym odbyły się wystąpienia 7 ekspertek z różnych obszarów biznesowych. Jako pierwsza wystąpiła Marta Dębska – dyrektor ds. rozwoju produktów lokalnych w grupie GoldenMark, która podpowiadała uczestniczkom II Pomorskiego Kongresu Kobiet Biznesu, jak mogą bezpiecznie inwestować nadwyżki pieniędzy w produkty, których wspólnym fundamentem są wartości dla pokoleń, takie jak złoto, srebro, kamienie szlachetne, wydawnictwa artystyczne czy sztuka.

Drugą prelekcję poprowadziły wspólnie dwie kosmetolożki Alicja Kissa oraz Anna Biernaczyk z Kliniki Hairmitage, specjalizującej się w nowoczesnej kosmetologii i dermatologii skóry głowy. Zaprezentowały filozofię firmy opartej na przekonaniu, że „każda z nas może być piękna” i pokazały, w jaki sposób zadbać o swoją urodę.

Następnie na scenie pojawiła się Diana Melnyk – kierowniczka ds. wdrożeń i inwestycji, współwłaścicielki firmy OPI – zajmującej się optymalizacją produkcji i systemów w firmie oraz wdrażaniu strategii w życie. Zaprezentowała uczestniczką swoją wiedzę i triki jak optymalizować pracę w firmie, aby pracować mądrze, a nie ciężko.

Po przerwie Monika Micał-Połczyńska – właścicielka firmy Flek Import-Eksport, prowadząca firmę 3-pokoleniową podzieliła się swoją wiedzą i patentami, w jaki sposób zbudować stabilną i dochodową firmę.

Kolejną prelegentką była Kasia Ogórek – psycholog biznesu, Coach, Mentor, Moderator Biznesowego Mastermind Influencer oraz CEO twojediy. Ekspertka doradzała uczestniczącym w tym wydarzeniu biznesowym kobietom jak programy mastermindowe, dopasowane do poziomu rozwoju oraz oczekiwań klientki, pomagają w rozwoju biznesu.

Wystąpienia zakończyła Moniki Zmudziejewska – doradczyni ubezpieczeniowa, która pomaga przedsiębiorcom zabezpieczyć życie i zdrowie. Podpowiedziała uczestniczkom II Pomorskiego Forum Kobiet Biznesu jak zapewnić rodzinie i firmie bezpieczeństwo na miarę XXI wieku.

Wyróżnienia Partner Godny Zaufania

Po części merytorycznej nadszedł moment wyróżnienia przedsiębiorczych kobiet, które swoją pracą i zaangażowaniem w obsługę klienta zasłużyły na statuetkę „partner godny zaufania”.

Networking dla kobiet biznesu

Ostatnim elementem wydarzenia był moderowany networking, który dał możliwość uczestniczkom II Pomorskiego Kongresu Kobiet Biznesu poznania się oraz nawiązania relacji biznesowych. Z pewnością było to bardzo wartościowe i ciekawe przedsięwzięcie poprowadzone i zorganizowane przez wieloletnich praktyków biznesów dla kobiet przedsiębiorczych, które chcą się rozwijać i wznosić swoje biznesy na wyższy poziom!

Relacja z II Pomorskiego Kongresu Kobiet Biznesu

Organizatorkami II Pomorskiego Kongresu Kobiet Biznesu były 2 kobiety przedsiębiorcze: Joanna Suchocka, właścicielka marki Strefa Kobiet Biznesu oraz Monika Wyderka-Chodak, właścicielka marki brandingowej Alltida. Zdjęcia podczas wydarzenia wykonała Photoshoot with Joanna oraz Agnieszka Potocka / Lekkie sesje wizerunkowe. Mecenasem wydarzenia był hotel Haffner, który wspiera przedsiębiorczość kobiet i przygotował dla uczestniczek II Pomorskiego Kongresu Kobiet Biznesu poczęstunek w pięknych wnętrzach. Patronat medialny nad wydarzeniem podjął popularny portal biznesowy PolecanyBiznes.pl oraz kobiecy portal e-Wenus.pl.

Redakcja e-Wenus.pl

Wyjątkowy cyfrowy magazyn i najlepszy kobiecy portal e-Wenus.pl tworzony jest przez kobiety i dla kobiet. Magazyn o współczesnym świecie widziany oczami kobiet porusza istotne dla nich tematy. Naszymi czytelniczkami są kobiety nowoczesne, czyli:
  • Przedsiębiorcze Polki prowadzące własne firmy i działalność nierejestrowaną, a także te pracujące na etacie.
  • Mamy poświęcające się macierzyństwu lub łączące pracę zawodową z wychowywaniem dzieci.
  • Kobiety niezależne i singielki, które mają odwagę żyć według własnych zasad.
Chcemy być inspiracją dla innych kobiet dzielić się poradami na wiele życiowych kwestii i zachęcać do rozwoju w każdej dziedzinie życia. Piszemy o wydarzeniach i książkach dla kobiet, a także o finansach, stylu życia, pracy i biznesie, hobby, ezoteryce, rozwoju osobistym, modzie, urodzie, zdrowiu, zakupach, kulturze, wnętrzach i kobiecych pasjach jak np. w cyklu artykułów pt. Pasjonatki.