Odkryj sekrety relaksu z Metodą Silvy

You are currently viewing Odkryj sekrety relaksu z Metodą Silvy

W dzisiejszym zabieganym świecie, gdzie duże tempo życia i ogromny stres są na porządku dziennym, łatwo jest zapomnieć o sobie i swoim dobrostanie. Codziennie stajemy w obliczu napięć, które mogą wpływać negatywnie na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Jak w takiej rzeczywistości zadbać o siebie?

 

Skutki ekspresowego tempa życia

Jednym z głównych skutków takiego trybu życia jest problem ze snem, który często utrudnia nam regenerację i optymalne funkcjonowanie w ciągu dnia. Doskonale pamiętam, jak na początku mojej drogi zawodowej pracowałam od rana do nocy, mierząc się z ogromnym stresem, przez co wieczorem nie mogłam zasnąć. Pamiętam, jak ze stresu odczuwałam fizyczny ból, choć badania nie wykazywały żadnej przyczyny. Pamiętam, jak miałam wrażenie, że kręcę się w kółko i nie umiem wyjść z tego błędnego koła.

 

Jak odzyskać równowagę i wewnętrzny spokój?

Na szczęście w odpowiednim momencie odkryłam sposób na odzyskanie równowagi, wewnętrznego spokoju i polepszenie jakości życia. Zaczęłam praktykować medytację dynamiczną oraz techniki Metody Silvy. Moja nauka relaksacji nie była prosta. Na początku trudno mi było zatrzymać się nawet na chwilę. Spędzenie kilku minut ze sobą w ciszy, było nie lada wyzwaniem. Dlatego tak doskonale sprawdziła się w moim przypadku medytacja dynamiczna. Wchodzenie w stan relaksu było dla mnie kluczem do uwolnienia się od stresu i napięć dnia codziennego. Nauczyłam się uspokajać umysł i odprężać ciało.

 

Kontrola umysłu metodą Silvy

Trafiłam na terapeutkę, która zaleciła mi stosowanie technik metody Silvy. Nie nazywała ich w ten sposób, więc dopiero po jakimś czasie zorientowałam się, że wykorzystuję metodę Silvy. Wtedy nie miało to dla mnie znaczenia. Interesował mnie wyłącznie pozytywny efekt ich stosowania. Jedną z metod, która zdecydowanie poprawiła jakość mojego życia, była technika na sen. Zrozumie to tylko ten, kto ma problem z zasypianiem. Przewracanie się z boku na bok, pędzące myśli w głowie, niekończące się dialogi przestały mnie męczyć, gdy zaczęłam stosować liczenie od 100 do 1. Mój problem z zasypianiem zniknął już po kilku dniach. To doświadczenie sprawiło, że zaczęłam zagłębiać się w techniki rozwoju mentalnego.

Od pewnego czasu jestem certyfikowaną trenerką metody Silvy. Dzielę się swoją wiedzą na temat tej niesamowitej metody, która stanowi podstawę wielu nowych technik rozwojowych. Metoda Silvy urzekła mnie swoją prostotą. Może ją zastosować każdy, a skuteczność jej działania potwierdzają badania naukowe i doświadczenia milionów ludzi na całym świecie. Umiejętność wchodzenia w stan alfa, praca z intuicją, zdecydowanie większa kreatywność, umiejętność skutecznego kreowania swojej rzeczywistości – to tylko niektóre z przykładów działania metody Silvy.

Jeśli czujesz, że utknęłaś, brakuje Ci pomysłu na siebie, masz problem ze zdrowiem, wejdź w stan alfa i z tego poziomu zacznij pracować nad zmianą swojego życia. Będziesz zaskoczona różnicą, jaką poczujesz w krótkim czasie.

Redakcja e-Wenus.pl

Wyjątkowy cyfrowy magazyn i najlepszy kobiecy portal e-Wenus.pl tworzony jest przez kobiety i dla kobiet. Magazyn o współczesnym świecie widziany oczami kobiet porusza istotne dla nich tematy. Naszymi czytelniczkami są kobiety nowoczesne, czyli:
  • Przedsiębiorcze Polki prowadzące własne firmy i działalność nierejestrowaną, a także te pracujące na etacie.
  • Mamy poświęcające się macierzyństwu lub łączące pracę zawodową z wychowywaniem dzieci.
  • Kobiety niezależne i singielki, które mają odwagę żyć według własnych zasad.
Chcemy być inspiracją dla innych kobiet dzielić się poradami na wiele życiowych kwestii i zachęcać do rozwoju w każdej dziedzinie życia. Piszemy o wydarzeniach i książkach dla kobiet, a także o finansach, stylu życia, pracy i biznesie, hobby, ezoteryce, rozwoju osobistym, modzie, urodzie, zdrowiu, zakupach, kulturze, wnętrzach i kobiecych pasjach jak np. w cyklu artykułów pt. Pasjonatki.