Moje przemyślenia na temat dojrzałości i kobiecości

You are currently viewing Moje przemyślenia na temat dojrzałości i kobiecości

W dzisiejszym świecie, który narzuca coraz szybsze tempo życia, w którym ze wszystkich stron “atakują” nas informacje o tym, jak mamy wyglądać, co jeść i jak żyć, ja zachęcam do zatrzymania się i wsłuchania się w siebie. Wierzę, że wszystkie informacje są w nas, ale aby je usłyszeć, trzeba pobyć w swojej własnej ciszy, w tej pełnej świadomości chwili obecnej. Od tego się wszystko zaczyna…

O kobiecości, męskości, miłości, relacjach, związkach mogę mówić godzinami. Dziś chciałabym podzielić się swoimi przemyśleniami wynikającymi zarówno z pracy z kobietami jak i z własnych życiowych doświadczeń na temat dojrzałości i kobiecości.

Dojrzała kobieta — czyli jaka?

Lubię myśleć, że życie to podróż pełna różnych transformacji, a dojrzała kobiecość jest według mnie jednym z najpiękniejszych etapów tej podróży. To czas, kiedy kobieta emanuje pewnością siebie, mądrością zdobytą latami i gotowością do czerpania radości z życia w pełni. Celebracja dojrzałej kobiecości to wyrażenie wdzięczności za własne osiągnięcia, za wszelkie życiowe doświadczenia oraz zaakceptowanie siebie taką, jaką się jest.

Miłość, zarówno ta do siebie, jak i do innych, nabiera nowego wymiaru w miarę upływu lat. Kobieta dojrzała wie, czego pragnie w relacjach, a czego na pewno nie. Wie, jakie wartości są dla niej istotne i chce żyć w zgodzie z nimi, nie udaje kogoś, kim nie jest i nie unika bycia w swojej prawdzie. Dojrzałość to również czas na głębsze zrozumienie, że miłość do samej siebie jest fundamentem zdrowych związków. Kobieta dojrzała potrafi kochać ze spokojem, pełnią akceptacji i zrozumienia, z większą radością i dystansem do siebie, co według mnie przekłada się na trwalsze i bardziej wartościowe relacje.

Kobieta dojrzała wie, czego dokonała i zna swoją wartość, nie musi nic nikomu udowadniać. Wie, jakie przeszkody pokonała i jak wiele ma do zaoferowania światu i innym ludziom. To niezwykły czas, w którym zaczyna doceniać swoje umiejętności, talenty, kompetencje, wyznacza nowe cele i dąży do nich z determinacją.

Ciało, umysł i dusza

„Piękno kobiety nie przejawia się w ubraniach, które nosi, w jej figurze lub sposobie układania włosów. Piękno kobiety musi być widoczne w oczach, ponieważ są one drzwiami do jej serca – miejsca, gdzie mieszka miłość”. Audrey Hepburn: o kobiecości

Dojrzała kobiecość to znacznie więcej niż tylko liczba lat. To dbanie o ciało, umysł i duszę.

  • Co to znaczy dbać o ciało? Na pewno nie mam tu na myśli operacji plastycznych (chyba że jest ona konieczna ze względów psychicznych, estetycznych) czy botoxu itp. Chodzi raczej o aktywność, ruch, zdrowe odżywianie i przede wszystkim znajomość swojego ciała i słuchanie tego, co do nas “mówi”.
  • Co rozumiem poprzez dbanie o umysł? Uważam, że to ciągła chęć zdobywania wiedzy, nieustający rozwój i otwartość na nowe, ciekawe wyzwania.
  • A co z duszą? Myślę, że to przede wszystkim słuchanie siebie, tego wewnętrznego głosu, intuicji. To uważność zarówno na otaczające nas piękno, jak i to w sobie i w drugim człowieku.

Dojrzałość to niesamowity czas na akceptację zmian, które niesie czas i na budowanie tej wewnętrznej siły, która pochodzi z harmonii i spójności pomiędzy tym co myślisz, co czujesz, co robisz i jak się zachowujesz. Wszystkie te elementy tworzą barwny i złożony portret dojrzałej kobiety, która wie, kim jest, dokąd zmierza i jakie piękno tkwi w niej i jej historii.

Celebracja dojrzałej kobiecości

Celebracja dojrzałej kobiecości to hołd składany wszystkim kobietom, które wkroczyły na tę wyjątkową ścieżkę życia. To manifestacja siły, mądrości i harmonii, jakie są owocem lat doświadczeń. To uwielbienie piękna zarówno wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Celebracja dojrzałej kobiecości to odzwierciedlenie tej wspaniałej podróży, którą każda kobieta ma szansę przejść, pełniąc swoją rolę w społeczeństwie i inspirując kolejne pokolenia.

Aby ten etap życia wypełniony był radością, miłością, akceptacją i zrozumieniem, potrzebna jest pogłębiona samoświadomość i refleksja, a dzięki niej każda z nas nie tylko będzie szczęśliwsza, ale również będzie z radością dzielić się swym szczęściem z bliskimi.

SZCZĘŚLIWI LUDZIE tworzą SZCZĘŚLIWY ŚWIAT!

Angela Madejska: Jestem kobietą spełnioną, mamą, szczęśliwą partnerką, przyjaciółką i kreatorką świadomych relacji – coachem relacji. Pomagam ludziom odnaleźć ich własną drogę do szczęśliwych i trwałych relacji oraz radosnego życia. Wspieram kobiety na „życiowych zakrętach”, na nowo buduję ich poczucie własnej wartości i przypominam, jaką mają moc. Prowadzę warsztaty oraz sesje indywidualne i dla par. Stworzyłam autorską grę „Recepta na dialog” i poradnik „I żyli długo i szczęśliwie…albo nie”.

Redakcja e-Wenus.pl

Wyjątkowy cyfrowy magazyn i najlepszy kobiecy portal e-Wenus.pl tworzony jest przez kobiety i dla kobiet. Magazyn o współczesnym świecie widziany oczami kobiet porusza istotne dla nich tematy. Naszymi czytelniczkami są kobiety nowoczesne, czyli:
  • Przedsiębiorcze Polki prowadzące własne firmy i działalność nierejestrowaną, a także te pracujące na etacie.
  • Mamy poświęcające się macierzyństwu lub łączące pracę zawodową z wychowywaniem dzieci.
  • Kobiety niezależne i singielki, które mają odwagę żyć według własnych zasad.
Chcemy być inspiracją dla innych kobiet dzielić się poradami na wiele życiowych kwestii i zachęcać do rozwoju w każdej dziedzinie życia. Piszemy o wydarzeniach i książkach dla kobiet, a także o finansach, stylu życia, pracy i biznesie, hobby, ezoteryce, rozwoju osobistym, modzie, urodzie, zdrowiu, zakupach, kulturze, wnętrzach i kobiecych pasjach jak np. w cyklu artykułów pt. Pasjonatki.