Istnieje mnóstwo różnorodnych masaży i zabiegów wellness. Jednym z nich, który w ostatnich miesiącach zyskuje coraz większą popularność, jest masaż policzkowy. Czym jest ten rodzaj masażu, kiedy warto go stosować i jakie zapewnia efekty? Masaż wewnątrz twarzowy napina i konturuje obszar twarzy poddawany zabiegowi. Systematycznie wykonywany masaż transbukkalny stanowi naturalny zamiennik dla inwazyjnych metod medycyny estetycznej. Poznaj nowoczesną technikę stymulacji mięśni twarzy jaką jest masaż transbukalny.
Spis treści
Co to jest masaż transbukalny?
Masaż transbukkalny, inaczej nazywany też masażem policzkowym lub masażem wewnątrz twarzowym (z francuskiego „buccal” oznacza policzkowy lub nawiązujący do jamy ustnej). Polega na głębokim oddziaływaniu na mięśnie twarzy intro-ustnie, czyli poprzez jamę ustną. Masujemy nie tylko poprzez stymulację zewnętrzną jak w masażu klasycznym, ale również i przede wszystkim poprzez oddziaływanie na wewnętrzne struktury i tkanki jamy ustnej.
Co wyróżnia masaż transbukkalny?
Tkanki twarzy sztywnieją z różnych powodów, do których zaliczyć można stres, zaburzenia medyczne, nadreaktywność szczęki, urazy i wiele innych. W efekcie sztywność tkanek twarzy utrudnia dostarczanie tlenu i składników odżywczych, usuwanie toksyn, krążenie limfatyczne i przepływ krwi. Konsekwencją tego stanu jest zatrzymanie wody, obrzęki, matowa cera, a także opadające policzki i podbródek.
Jak działa masaż transbukalny?
Masaż policzkowy pozwala uwolnić blokady i niwelować napięcia w mięśniach twarzy, przywraca elastyczność ich głębokim warstwom. Można porównać go do intensywnej gimnastyki, która zapewnia mięśniom dodatkową odnowę biologiczną i regenerację. Masaż wewnątrz twarzowy polecany jest dla osób z niedowładami, porażeniami twarzy, zmianami bliznowatymi czy trwałym przykurczem mięśniowym. Przyczyną takich zmian są czynniki chorobowe (porażenie, zapalenie nerwów czy udar), a czasami także nieudane zabiegi medycyny estetycznej. Obustronny masaż policzków oddziałuje na tkanki miękkie dolnej i środkowej części twarzy na całej jej szerokości. Masaż transbukkalny może być stosowany jako pełny etap przygotowania przed plastycznego i rehabilitacji pourazowej, pomagając w szybszej, skuteczniejszej i skróconej rekonwalescencji. Ekspresowo odbudowuje, regeneruje oraz detoksykuje tkanki po uszkodzeniach.
Jakie efekty daje masaż transbukklany?
Efekty masażu policzkowego są widoczne już po pierwszej sesji:
- ujędrnia, odmładza i napina skórę;
- reguluje krążenie krwi;
- normalizuje metabolizm, usuwa nadmiar płynów i zmniejsza obrzęki;
- poprawia kontur twarzy;
- przy regularnych zabiegach podwójny podbródek znika, a fałd nosowo-wargowy zmniejsza się.
Dla kogo masaż transbukkalny?
Masaż transbukalny może być zarówno dobrą estetyczną metodą korekcji twarzy, jak i terapeutyczną metodą oddziaływania na defekty twarzy. To idealny zabieg dla osób ze zmarszczkami, utratą owalu twarzy oraz z nadmiernym napięciem mięśni mimicznych i drugim podbródkiem. Polecany jest przy asymetrii twarzy, dolegliwościach związanych z noszeniem aparatów ortodontycznych oraz w przypadku zgrzytania zębami i nadmiernym ścisku szczęki. To doskonała terapia dla osób z paraliżem mięśni twarzy oraz podczas rehabilitacji po wylewach. Doskonałym rozwiązaniem dla jest połączenie masażu transbukkalnego z masażem Kobido.
Wskazania estetyczne do masażu policzkowego:
- profilaktyka przeciwstarzeniowa
- niewyraźny owal twarzy
- spadek jędrności i elastyczności skóry
- zmarszczki wokół ust
- wiotkie policzki
- bruzdy nosowo-wargowe
- chomiki
- zmarszczki marionetki
- opadające kącki ust
- obrzęki
Wskazania lecznicze do masażu transbukkalnego:
- początek zapalenia stawu żuchwowego
- bruksizm i zgrzytanie zębami
- przeciążenia stawowe
- dopasowanie do systemu ortezy oraz po zdjęciu aparatu korekcyjnego
- neuralgia nerwu trójdzielnego i twarzowego
- asymetria spowodowana opóźnioną implantacją zębów
- ból głowy związany z napięciem mięśni szczęki
- migreny
- rehabilitacja po urazach i operacjach
- rehabilitacja po paraliżu mięśni
Nowatorski masaż przezpoliczkowy opracowany przez dr. Serge’a Shchurevicha to unikalna technika, która powstała do głębokiej stymulacji mięśni twarzy. Masaż transbukalny może być wykonywany jako samodzielny zabiegi. Jednak w celu uzyskania optymalnych rezultatów często łączy się go z innymi zabiegami kosmetycznymi.
Inspirujący portal dla kobiet e-Wenus.pl to skarbnica wskazówek i porad urodowych.
Autorka: Izabela Heler-Brunné – magister kosmetologii i edukacji zdrowotnej z rehabilitacją, fizjoterapeuta, wykładowca akademicki. Swoją karierę zawodową rozpoczęła blisko 20 lat temu w wiodących i znanych gabinetach branży beauty. Od lat poszerza swoją wiedzę i podnosi kompetencje. Instruktorka masażu, specjalistka pracy z kobietą w ciąży w aspekcie pielęgnacyjnym, jak i wykorzystania technik masaży orientalnych w codziennym życiu. W życiu prywatnym szczęśliwa żona i spełniana mama. Przeczytaj również mój artykuł pt. Wpływ masażu na ciało, umysł i samopoczucie.
Miejsca w sieci:
- Strona www: www.solouna.pl
- FB: https://www.facebook.com/solouna.katowice