Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia!

You are currently viewing Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia!

Marzenia nadają naszemu życiu cel. Są niesamowitą motywacją do działania. Ubarwiają nasze życie. Najpierw je wizualizujemy, a później małymi krokami idziemy po nie. Niekiedy w możemy napotkać na wiele przeszkód, ale pamiętajmy, by się nie poddawać. Często to droga, osoby i lekcje są już piękne same w sobie. Jak spełniać własne marzenia?

Rodzina, praca i podróże – moja historia

Od dziecka marzyłam o tym, by robić coś dla kobiet. Motywować i wspierać w działaniu i spełnianiu swoich marzeń. Marzyłam o nawiązywaniu pięknych relacji. Innym marzeniem było mieć cudowną rodzinę i móc zwiedzać z nią świat. W dorosłym życiu zrozumiałam jednak, że te marzenia same się nie spełnią. Na piękne podróże trzeba było zapracować. Tak więc przeprowadzka do Szkocji za pracą i lepszym życiem wydawała się dobrym sposobem na osiągnięcie tego celu. Praca 7 dni w tygodniu przez wiele miesięcy dała szanse na realizacje największego marzenia – założenia rodziny. Kiedy zostałam już szczęśliwą żoną i mamą, na mapie marzeń pojawiały się najpiękniejsze destynacje świata. Praca na emigracji, macierzyństwo i wspólna wiara w to, że możemy żyć tak, jak chcemy, dała nam możliwość wyjechania w wymarzone podróże. Stawaliśmy sobie cel i ciężką pracą, wytrwałością do niego szliśmy.

Własna marka osobista

Marzeniem z lat dziecięcych było tworzenie czegoś dla kobiet, motywacja, inspiracje i wsparcie. Lubiłam oglądać i czytać wywiady z kobietami. Widziałam się zarówno w roli prowadzącej, jak i po drugiej stronie. Niestety — byłam za mało odważna, zbyt nieśmiała. Jednak w chwili wejścia w samorozwój i pracę nad sobą przepracowałam blokady i przekonania, które były ze mną i skutecznie je naprawiłam. Zajęło to wiele miesięcy, kosztowało ogrom emocji i relacji towarzyskich. Kiedy nabrałam tej odwagi, moja energia kreatywna wystrzeliła w kosmos i zaczęła dziać się magia. Napisałam dwie książki. Przeprowadzam wywiady. Stworzyłam swoją własną markę osobistą.

Możesz osiągnąć w życiu wszystko, czego pragniesz

Ta krótka historia, którą opowiedziałam, ma na celu pokazać, że możesz osiągnąć wszystko, co sobie wymarzysz. Będzie to wymagać pracy, cierpliwości, wyrzeczeń i czasu. Determinacja i konsekwencja w działaniu oraz wiara w to, że jesteśmy warte otrzymać to, czego tak chcemy, to prawdziwa motywacja w działaniu. Marzenia nadają naszemu życiu cel. Są niesamowitą motywacją do działania. Ubarwiają nasze życie. Najpierw je wizualizujemy, a później małymi krokami idziemy po nie. Niekiedy w możemy napotkać na wiele przeszkód, ale pamiętajmy, by się nie poddawać. Często to droga, osoby i lekcje są już piękne same w sobie.

Praca z mapą marzeń

Mapa marzeń to narzędzie, które pomoże zobrazować nasze plany. Przygotuj kartkę i stwórz ją po swojemu – tak jak czujesz. Możesz rysować, wyklejać, zapisywać słowa mocy. Na środku napisz „mapa marzeń” i wokół tego twórz kolorowe obrazy. Nadaj intencje swojej mapie. Możesz powiesić ją w widocznym miejscu tak, aby każdego dnia ją wiedzieć, możesz schować ją w sekretne miejsce i zajrzeć tam za jakiś czas, aby spojrzeć, ile z nich się spełniło.

 

Co dalej? Uwierz, że to wszystko się spełni. Ustal plan działania – co powinnaś zrobić, jakie kroki podjąć? Ile czasu dajesz sobie na ziszczenie swoich marzeń? Jeśli potrafisz marzyć, to potrafisz również spełnić te marzenia!

 

Autor: Angelika Skweres z Instagrama pasja_motywacja

 

Redakcja e-Wenus.pl

Wyjątkowy cyfrowy magazyn i najlepszy kobiecy portal e-Wenus.pl tworzony jest przez kobiety i dla kobiet. Magazyn o współczesnym świecie widziany oczami kobiet porusza istotne dla nich tematy. Naszymi czytelniczkami są kobiety nowoczesne, czyli:
  • Przedsiębiorcze Polki prowadzące własne firmy i działalność nierejestrowaną, a także te pracujące na etacie.
  • Mamy poświęcające się macierzyństwu lub łączące pracę zawodową z wychowywaniem dzieci.
  • Kobiety niezależne i singielki, które mają odwagę żyć według własnych zasad.
Chcemy być inspiracją dla innych kobiet dzielić się poradami na wiele życiowych kwestii i zachęcać do rozwoju w każdej dziedzinie życia. Piszemy o wydarzeniach i książkach dla kobiet, a także o finansach, stylu życia, pracy i biznesie, hobby, ezoteryce, rozwoju osobistym, modzie, urodzie, zdrowiu, zakupach, kulturze, wnętrzach i kobiecych pasjach jak np. w cyklu artykułów pt. Pasjonatki.