Kosmetyki rzemieślnicze – co musisz o nich wiedzieć?

You are currently viewing Kosmetyki rzemieślnicze – co musisz o nich wiedzieć?

Żyjemy w pięknych i niezwykłych czasach. Dostęp do nowych technologii, nowoczesnych kosmetyków i innowacyjnych zabiegów kosmetycznych jest ogromny. Następuje jednak wyraźny zwrot ku naturze. Większość świadomych konsumentów wybiera kosmetyki rzemieślnicze. Dlaczego warto ich używać, jakie są marki kosmetyków hand made i gdzie można je kupić? Przygotowałam poradnik o kosmetykach rzemieślniczych.

 

Czym są kosmetyki rzemieślnicze?

Kosmetyki rzemieślnicze, zwane również kosmetykami ręcznie robionymi, kosmetykami z manufaktur rzemieślniczych czy kosmetykami hand made, wyróżniają się skoncentrowanymi i selektywnie dobranymi składnikami. Tworzone są z pasją, zaangażowaniem i dbałością o każdy, nawet najmniejszy drobiazg. Powstają w rodzinnych manufakturach z poszanowaniem środowiska naturalnego. Mają proste składy maksymalnie nasycone roślinnymi ekstraktami i olejami, a także ziołami, dzięki czemu dostarczają skórze i włosom wyjątkowej dawki składników odżywczych. Produkowane są w małych partiach, by zachować świeżość i wysoką jakość.

 

Kosmetyki naturalne popularnym trendem w kosmetyce

Świadomi konsumenci coraz częściej wybierają skuteczne i naturalne kosmetyki, wypełnione skoncentrowaną dawką składników aktywnych. Na znaczeniu tracą finezyjne opakowania, a kampanie marketingowe przestają być skuteczne. Na szczęście istnieje wiele naturalnych i organicznych marek kosmetyków, które przestrzegają rygorystycznych standardów. Konsumenci wybierają wysokiej jakości kosmetyki, dopasowane do potrzeb skóry, o przejrzystych składach. Zwracają także uwagę na opakowania, wybierając kosmetyki w opakowaniach ekologicznych oraz tych nadających się do recyklingu.

 

Kosmetyki rodzinnych manufaktur – dlaczego warto po nie sięgnąć?

Istnieje mnóstwo powodów, by wybierać kosmetyki rzemieślnicze. Po pierwsze dostarczają skórze i włosom imponującej dawki składników odżywczych – antyoksydantów, witamin, minerałów i mikroelementów, które chronią, odżywiają i nawilżają skórę. Poza tym wypełnione są naturalnymi, a jakże pięknymi zapachami, które poprawiają samopoczucie – odprężają i koją. Kolejna sprawa to fakt, że powstają w poszanowaniu środowiska naturalnego i są wolne od toksycznych składników. Warto również podkreślić, że producenci kosmetyków rzemieślniczych to najczęściej niewielkie rodzinne firmy, które w sposób etyczny i zrównoważony pozyskują składniki. Często produkowane są lokalnie.

 

Ranking marek kosmetyków rzemieślniczych z rodzinnych manufaktur

W Polsce i na świecie istnieje wiele marek kosmetyków rzemieślniczych. Wyliczyć wśród nich można:

 • Svoje – rzemieślnicze kosmetyki z Podlasia
 • Harmonia – rzemieślnicze kosmetyki z Wielkopolski
 • Dago – rzemieślnicze kosmetyki
 • Rustikana – rzemieślnicza mydlarnia
 • Flore Sensuel – eko-luksusowe kosmetyki
 • Love Skin Food – marka luksusowych kosmetyków naturalnych
 • Dolina Czeremchy – manufaktura kosmetyczna z Beskidu Niskiego
 • Maniko – naturalne kosmetyki z manufaktury dla domowego Spa
 • Jurkanis – kosmetyki naturalne hand-made
 • 4 Szpaki – producent kosmetyków naturalnych z Podlasia
 • Opcja Natura – polska manufaktura kosmetyków naturalnych z Wielkopolski

 

Sklepy z kosmetykami rzemieślniczymi

Istnieje wiele sklepów, w których znajdziemy kosmetyki z manufaktur w Polsce i na świecie. Ich półki wypełniają wyjątkowe perełki kosmetyczne takie jak naturalne kosmetyki i perfumy, ekologiczne i organiczne preparaty do pielęgnacji skóry i włosów. Ich selektywnie skomponowane receptury są dobrze przemyślane i zawierają jedynie dobroczynne dla skóry składniki. Kosmetyki te są estetycznie zapakowane. Mogą być także oryginalnym upominkiem na każdą okazję.

 

Artykuł gościnny powstał przy współpracy ze sklepem z kosmetykami naturalnymi https://laguni.pl/.

Więcej porad kosmetyczno-pielęgnacyjnych znajdziesz w kategorii Uroda w magazynie nowoczesnych kobiet.

Redakcja e-Wenus.pl

Wyjątkowy cyfrowy magazyn i najlepszy kobiecy portal e-Wenus.pl tworzony jest przez kobiety i dla kobiet. Magazyn o współczesnym świecie widziany oczami kobiet porusza istotne dla nich tematy. Naszymi czytelniczkami są kobiety nowoczesne, czyli:
 • Przedsiębiorcze Polki prowadzące własne firmy i działalność nierejestrowaną, a także te pracujące na etacie.
 • Mamy poświęcające się macierzyństwu lub łączące pracę zawodową z wychowywaniem dzieci.
 • Kobiety niezależne i singielki, które mają odwagę żyć według własnych zasad.
Chcemy być inspiracją dla innych kobiet dzielić się poradami na wiele życiowych kwestii i zachęcać do rozwoju w każdej dziedzinie życia. Piszemy o wydarzeniach i książkach dla kobiet, a także o finansach, stylu życia, pracy i biznesie, hobby, ezoteryce, rozwoju osobistym, modzie, urodzie, zdrowiu, zakupach, kulturze, wnętrzach i kobiecych pasjach jak np. w cyklu artykułów pt. Pasjonatki.