Anti-aging w menopauzie, czyli odmładzanie poprzez oczyszczanie

You are currently viewing Anti-aging w menopauzie, czyli odmładzanie poprzez oczyszczanie

W życiu kobiet wydarzyć się mogą trzy duże zmiany hormonalne: dojrzewanie, poród i menopauza. Dojrzewanie i poród zazwyczaj jest bardzo oczekiwanym i celebrowanym momentem w rodzinie i wśród wszystkich bliskich osób. Mogą dawać lub wywoływać poczucie ważności, wartości i radości Tobie, która jesteś ich bohaterką. Trzecią jest menopauza, która często jest pomijana i nieoczekiwana. Jak przywrócić równowagę hormonalną i lepsze samopoczucie w menopauzie? Poznaj przepis na anti-aging w menopauzie, czyli odmładzanie poprzez oczyszczanie.

Kiedy opowiadam o menopauzie, często słyszę „mnie to nie dotyczy”. A ja chcę powiedzieć, że jeżeli jesteś kobietą, to ten temat Ciebie dotyczy i to bardzo. Dopóki nie czujesz żadnych objawów menopauzy, to zazwyczaj nie dopuszczasz do siebie myśli, że może ona nadejść.

Menopauza – co to takiego?

Menopauza to czas zmian, który może stać się punktem zwrotnym w myśleniu o swoim ciele i własnej atrakcyjności. Jest jednym z naturalnych etapów kobiecego życia, który może prowadzić do zmiany postrzegania siebie jako kobiety i postrzegania swojej seksualności.

Objawy menopauzy

Zanim jednak do tego przejdziesz, szukasz sposobów na to, jak uporać się z uciążliwymi objawami menopauzy takimi jak: uderzenia gorąca, bezsenność, lęk, złość, bóle mięśni, stawów, bóle głowy, zmęczenie, spadek poczucia własnej wartości, spadek libido i wiele innych.

Jak przywrócić równowagę hormonalną i lepsze samopoczucie w menopauzie?

Do menopauzy możesz się przygotować, żeby przejść ją w sposób łagodny, a jeżeli już weszłaś w ten etap życia i pojawiły się objawy, to zawsze na każdym etapie możesz objawy złagodzić lub wyeliminować. Moim najskuteczniejszym pierwszym krokiem na przywrócenie równowagi hormonalnej i poprawę samopoczucia w menopauzie jest anti-aging w menopauzie, czyli odmładzanie poprzez oczyszczanie.

Na czym polega anti-aging w menopauzie?

Rytuał anti-aging w menopauzie polega, ogólnie mówiąc, na uwolnieniu z organizmu toksyn fizycznych i mentalnych, odciążeniu ciała i umysłu, czego efektem jest równowaga hormonalna i odzyskanie energii życiowej. Nie tylko odmładza tkanki i udrażnia naturalne kanały detoksykujące i to pozwala na lepsze przyswajanie składników odżywczych, a także regenerację oraz odżywienie ciała i umysłu. Pozytywnym skutkiem ubocznym odmładzania poprzez oczyszczanie jest przypływ energii, przywrócenie blasku skóry, a także uczucie lekkości w poruszaniu. A dodatkowo znikną zmarszczki spowodowane napięciami, bólem, emocjami.

Jak wygląda proces anti-aging w menopauzie, czyli naturalne odmładzanie poprzez oczyszczanie?

Tym, co jest ważne w tym procesie, jest wybór pory roku. Przełom pór roku jest najlepszym momentem na robienie porządków. Wiosna jest porą roku, która sprzyja uporządkowaniu i odświeżeniu siebie po zimie. Dlatego właśnie zachęcam do wyboru tej pory roku, kiedy jest już coraz cieplej, ale nie jest jeszcze gorąco. Mój program oparłam jedynie o naturalną metodę odmładzania poprzez oczyszczanie i regenerację zaczerpniętą z Ajurwedy. Ajurweda to wiedza o życiu, naturalna medycyna, znana od ponad 5 tysięcy lat, która wspiera zdrowie wielu ludzi na całym świecie.

Skąd pomysł na naturalne odmładzanie poprzez oczyszczanie w menopauzie?

Kilka lat temu sama przeszłam proces odmładzania i oczyszczania organizmu z Ajurwedą. Z perspektywy czasu dostrzegam, że dzięki doświadczeniu wielu korzyści, związanych z tym procesem, wprowadziłam zasady Ajurwedy jako mój styl życia. Obecnie przeprowadzam kobiety do odzyskania równowagi hormonalnej.

Efekty procesu anti-aging w menopauzie, których doświadczyłam

Moje cykle kobiece przestały być dokuczliwe, bo hormony powróciły do równowagi, zyskałam niespożyte pokłady energii, mojej skórze powrócił blask i elastyczność, a dodatkowo pozbyłam się emocji, które dominowały w moim życiu – złości i smutku. Poczułam połączenie ciała z umysłem, co oznacza łatwość dokonywania wyborów życiowych i zawodowych w zgodzie ze sobą.

 

Czym jest odmładzanie poprzez oczyszczanie?

Odmładzanie poprzez oczyszczanie to nie jest tylko dieta. To jest sekwencja działań, które prowadzą do bardzo łagodnego przywrócenia równowagi organizmu, w tym również regulują hormony. Dzięki lekkiej i pozbawionej przetworzonej żywności diecie pozbawiasz ciało wszelkiego rodzaju stanów zapalnych, toksyn, a także pozbywasz się towarzyszących dolegliwości, związanych z menopauzą i stresem. Powrót do równowagi w ciele i umyśle sprawia, że zaczynasz czuć się lżej oraz zyskujesz energię. Na pozytywne efekty nie musisz długo czekać, zaczynasz odczuwać te zmiany już po kilku dniach. Dzięki temu Twoje samopoczucie zdecydowanie się poprawia, a oczyszczanie zaczyna kojarzyć się Tobie z czymś, co daje witalność, spokój i energię życiową. Należy wspomnieć również, że skutkiem ubocznym oczyszczania jest delikatna utrata wagi, co może być początkiem procesu pozbywania się niepotrzebnych kilogramów.

Idealna data na anti-aging w menopauzie

Najlepiej, żebyś przeprowadziła anti-aging w menopauzie pomiędzy 15 kwietnia, a 15 października. Pamiętajmy jednak, że są to daty umowne. Zrób to wtedy, kiedy będzie ciepło, ale jeszcze nie gorąco. Optymalny czas to początek wiosny, kiedy czuć już ciepły powiew wiatru lub początek jesieni, gdy czuć jeszcze ciepło w powietrzu. Odmładzanie poprzez oczyszczanie możesz stosować raz lub dwa razy do roku. Co zalecam, bo to pozwala na wchodzenie w głębsze odmładzanie tkanek i utrzymanie dobrego samopoczucia.

Anti-aging w menopauzie rozpoczynamy od eliminacji produktów, które obciążają organizm i robią w nim chaos. Trzeba odstawić kawę, cukier, nabiał, mięso, mąkę, żywność przetworzoną oraz mrożoną, alkohol, ale też na ten czas zrezygnować z wysiłku fizycznego i umysłowego. A w zamian przejść na dietę lekkostrawną bez produktów uzależniających i obciążających organizm. Jedną z ważniejszych rzeczy, która jest kluczem do sukcesu i pozbycia się objawów menopauzy, jest poświęcenie sobie czasu na wypoczynek i sen, po to, żeby organizm mógł rozpocząć detoksykację i regenerację.

Harmonogram dnia w odmładzaniu poprzez oczyszczanie

Na czas odmładzania poprzez oczyszczanie wprowadzasz nową rutynę dnia do swojego życia. To powoduje, że pozbywasz się tego, co nie służy, a wprowadzasz to, co daje moc, lekkość i energię i wgląd w siebie. Czyli tworzysz harmonogram idealnego dnia. Stałe punkty w tym harmonogramie, to przede wszystkim wczesne wstawanie około 6 rano i wczesne chodzenie spać w okolicach godziny 22:00.

Masaż ciała ciepłym olejem

Poranną atrakcją i przyjemnością, jaka na początek jest automasaż ciepłym olejem. Najlepszym olejem dla kobiet dojrzałych jest olej lniany, gdyż zawiera fitoestrogeny i lignany, które pozytywnie wpływają na gospodarkę hormonalną.

Ciepła kąpiel

Po nałożeniu na siebie rozgrzanego w dłoniach oleju i wmasowaniu go w ciało weź przyjemny i ciepły prysznic, żeby jeszcze bardziej rozgrzać ciało. Do mycia ciała nie używaj żadnych detergentów. Uwalnianie toksyn z ciała polega na ich rozgrzaniu i poruszeniu, żeby przedostały się do układu wydalniczego.

Poranna praktyka jogi

I dlatego kolejną istotną pozycją w harmonogramie dnia jest poranna praktyka jogi lub innej łagodnej aktywności fizycznej. Zalecane są asany czy ćwiczenia, które pomagają w poruszaniu toksyn nagromadzonych się w ciele. Na początek 15-minutowa praktyka jest wystarczająca. Jeżeli nie praktykujesz jogi na co dzień, to możesz zacząć od powitań słońca lub lekkiego rozciągania.

Ciepłe śniadanie

Po aktywności przychodzi czas na ciepłe śniadanie. Koniecznie ciepłe. Polecam jaglankę z prażonym jabłkiem i cynamonem lub z gruszką. Po śniadaniu można wypić ziołową herbatę lub kawę zbożową. Pamiętaj o tym, żeby przez cały dzień pić dużo ciepłej wody – około półtora litra. Ciepła woda nawilża, oczyszcza i rozgrzewa, a także wypłukuje toksyny z organizmu. A o to przecież w tym chodzi. W menopauzie ważne jest nawodnienie, bo okres dojrzałości jest momentem, w którym pojawia się wiele suchości w organizmie.

Odpoczynek i uważność

Anti-aging w menopauzie jest głównie czasem odpoczynku, relaksu oraz skupiania się na odczuciach w ciele i umyśle. Ważne jest, aby zwolnić lub zatrzymać ciało, bo wtedy zwalnia Twój umysł i możesz to wykorzystać na bycie ze sobą i na poznanie siebie. Miej uważność na to, co się z Tobą dzieje podczas tego procesu. Zauważ, w jaki sposób wychodzą z Twojego organizmu toksyny. Możesz odczuwać ból głowy, mieć podwyższoną temperaturę ciała lub obniżony nastrój i uczucie zmęczenia. Tak może się na początku wydarzyć, ale tym się nie przejmuj, to szybko minie. Potraktuj siebie łagodnie, daj sobie odpocząć. Możesz pozwolić sobie na drzemkę w ciągu dnia.

Obiad

Kolejna pozycja w harmonogramie idealnego dnia to czas między 12:00 a 14:00, który jest odpowiedni na ugotowanie i zjedzenie posiłku. Podczas odmładzania przez oczyszczanie obiad każdego dnia składa się ze świeżo ugotowanego kitchari (ryż basmati z fasolką mung dal) z dodatkiem warzyw sezonowych. Pamiętaj, żeby zjeść obiad w spokoju i bez pośpiechu, a przede wszystkim na siedząco.

Spacer

Po obiedzie jest odpowiedni moment na codzienny spacer najlepiej po parku lub lesie. Bez względu na pogodę i porę roku przebywanie w naturze zalecam każdego dnia, aby czerpać moc i regenerować się wśród przyrody.

Lekka kolacja

Wieczorem warto zjeść lekką kolację jednak tylko wtedy, jeżeli jesteś głodna. Gdy nie odczuwasz głodu, wypij szklankę ciepłej wody lub herbaty ziołowej. Herbatka wspomagająca oczyszczanie to mieszanka kopru włoskiego oraz ziaren kolendry i kminku. Tę kompozycję przypraw wystarczy zalać gorącą wodą i wypić jeszcze ciepłą.

Medytacja i wyciszenie

Wieczór możesz poświęcić na medytację, pranajamy oraz ogólne wyciszenie. Możesz też przebywać w ciszy i ciemności, aby oczyścić swój umysł.

W skrócie wygląda przykładowy dzień oczyszczania, których – w zależności od samopoczucia – powinno być od 3 do 5. To jest początek do wprowadzania zdrowych nawyków do Twojego stylu życia. Po zakończeniu procesu odmładzania poprzez oczyszczanie spróbuj utrzymać chociaż jeden nawyk, który praktykowałaś przez ten czas.

Jak często stosować odmładzanie przez oczyszczanie?

Anti-aging, czyli odmładzanie poprzez oczyszczanie przechodzę co pół roku. Z mojego doświadczenia wynika, że za każdym razem, mimo że wygląda on tak samo, to zachodzą we mnie inne zmiany. Za każdym razem coś innego jest istotne. Za każdym razem odkrywam i poznaję siebie na nowo od innej strony.

Powyżej przedstawiłam ogólny program odmładzania, który można zastosować dla odciążenia organizmu. Jednak ze względu na to, że każda z nas jest inna, każda z nas przechodzi menopauzę inaczej i potrzebuje indywidualnego prowadzenia w procesie odmładzania poprzez oczyszczanie, to proponuję moje wsparcie. Pomogę dobrać zioła do indywidualnych potrzeb, które pojawiły się przy menopauzie, czy skomponować optymalną dietę oraz bezpiecznie wyprowadzę z procesu, żebyś jak najdłużej cieszyła się efektami odmładzania.

Anna Niewiarowska

Autor: Anna Niewiarowska – mentorka menopauzy i ekspertka we wspieraniu kobiet w okresie menopauzy. Pomaga im przywrócić równowagę hormonalną, energię życiową i seksualną oraz pozbyć się objawów i zmienić perspektywę postrzegania menopauzy. Jej misją jest pokazanie kobietom, że dojrzałość to naturalny etap życia, którego nie można traktować jak temat tabu, a polega on na akceptacji siebie w każdym wieku.

Miejsca w sieci:

Redakcja e-Wenus.pl

Wyjątkowy cyfrowy magazyn i najlepszy kobiecy portal e-Wenus.pl tworzony jest przez kobiety i dla kobiet. Magazyn o współczesnym świecie widziany oczami kobiet porusza istotne dla nich tematy. Naszymi czytelniczkami są kobiety nowoczesne, czyli:
  • Przedsiębiorcze Polki prowadzące własne firmy i działalność nierejestrowaną, a także te pracujące na etacie.
  • Mamy poświęcające się macierzyństwu lub łączące pracę zawodową z wychowywaniem dzieci.
  • Kobiety niezależne i singielki, które mają odwagę żyć według własnych zasad.
Chcemy być inspiracją dla innych kobiet dzielić się poradami na wiele życiowych kwestii i zachęcać do rozwoju w każdej dziedzinie życia. Piszemy o wydarzeniach i książkach dla kobiet, a także o finansach, stylu życia, pracy i biznesie, hobby, ezoteryce, rozwoju osobistym, modzie, urodzie, zdrowiu, zakupach, kulturze, wnętrzach i kobiecych pasjach jak np. w cyklu artykułów pt. Pasjonatki.