Konferencja Godzina Zero to wydarzenie, które powstało, by przeciwdziałać wypaleniu zawodowemu. Wypalenie zawodowe to poważny problem społeczny i ekonomiczny, którego doświadczyło ponad 70% Polaków! O tym, dlaczego firmy powinny dbać o dobrostan i zaangażowanie pracowników oraz jak zapobiegać wypaleniu zawodowemu dowiesz się podczas jedynej w Polsce konferencji, która w całości poświęcona zapobieganiu wypaleniu zawodowemu. Patronat medialny nad wydarzeniem podjął magazyn dla kobiet e-Wenus.pl. Dlaczego warto wziąć udział w Konferencji Godzina Zero?
Spis treści
Problem wypalenia zawodowego
– „Wypalenia zawodowego nie da się odwiesić na kołek, jak płaszcz. To stan psychosomatyczny, który, gdy nas dotknie, jest z nami na stałe. Nie zostaje w miejscu pracy. Chodzi z nami po ulicach, robi z nami zakupy; jest z nami w kuchni, salonie, sypialni, a nawet w szkolnym plecaku naszych dzieci. Konferencja Godzina Zero jest reakcją na najpilniejszy i najpoważniejszy problem w świecie pracy, a treści wystąpień prelegentów i prowadzone przez nich warsztaty, osadzone są w przestrzeni społecznej i ekonomicznej” – podkreśla organizatorka Beata Krudkopad–Szaturska.
Wypalenie zawodowe — czym grozi Twojej firmie?
Konsekwencjami braku edukacji, świadomości i znajomości technik zapobiegania wypaleniu zawodowemu są:
- niechęć do pracy
- brak satysfakcji z pracy i życia prywatnego
- problemy zdrowotne
- depresja, frustracja, apatia i stany lękowe
- zaburzenia odżywiania
- nieplanowane przerwy w karierze
- kłopoty finansowe
- niskie morale pracowników
- kosztowne i często wznawiane procesy rekrutacji
- niska wydajność i efektywność pracy
- częste rotacje pracowników
- wysoki wskaźnik absencji w pracy
Konferencja Godzina Zero, czyli punkt zwrotny w karierze pracownika
Konferencja „Godzina Zero” powstała w odpowiedzi na pilne i ważne potrzeby społeczeństwa oraz biznesu. Wypalenie zawodowe to stan emocjonalny, kondycja psychosomatyczna, która w znaczący sposób wpływa na karierę zawodową pracowników, ich życie społeczne, finanse i zasoby personalne przedsiębiorstwa. Konsekwencją wypalenia zawodowego jest znużenie pracą, niska wydajność, brak zaangażowania przy rosnącej absencji pracowników. Niestety to powszechny i nadal niedoceniany problem społeczno-ekonomiczny!
Program Konferencji Godzina Zero
Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla uczestników konferencji dotyczącej profilaktyki wypalenia zawodowego, a wśród nich prelekcje:
- „Kogo bije po kieszeni wypalenie zawodowe?„
- ” Poziom zaangażowania vs. wypalenia zawodowego pracowników a wyniki finansowe przedsiębiorstwa” – Magda Pietkiewicz, prezes zarządu, współwłaścicielka firmy Zmotywowani.pl.
- „Syndrom oszusta i jego korelacje z wypaleniem zawodowym” – Anna Daria Nowicka, socjolog, trener, coach, doradca zawodowy.
- „Etos managera” – Piotr Kandyba, poseł na sejm X kadencji, przewodniczący Komisji Polityki Społecznej i Prorodzinnej.
- „Motywacja jako fundament przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu: od piramidy Maslowa do praktyk zarządzania” – dr Elżbieta Kwiatkowska, adiunkt w Instytucie Zarządzania i Jakości AWS; prezes zarządu Green Education Institute.
- „Komunikacja bez pułapek, domysłów i przemocy” – Beata Krudkopad–Szaturska, założycielka i członek zarządu Europejskiego Centrum Zapobiegania Wypaleniu Zawodowemu.
- „Inkluzywność jako antidotum na wypalenie zawodowe. Jak różnorodne środowisko pracy wspiera zdrowie psychiczne” – Małgorzata Czupik, Agencja Optymalizacji Zatrudnienia.
- „Nie warto ufać” – Krzysztof Brzóska, prezes Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
- „Psychologiczne aspekty negocjacji kryzysowych” – Robert Kotecki, negocjator, psycholog, wykładowca.
Ale to nie wszystko, podczas konferencji Godzina Zero odbędą się również warsztaty tematyczne poprzedzone moderowaną sesją networkingową, uczestnicy mogą wybrać warsztaty dopasowane do ich potrzeb i preferencji:
- „Syndrom oszusta” – prowadzi Anna Daria Nowicka.
- „Negocjacje w sytuacjach kryzysowych” – prowadzi Robert Kotecki.
- „Wypalenie zawodowe bez barier” – prowadzi Małgorzata Czupik.
- „Badanie zaangażowania pracowników” – prowadzi Magda Pietkiewicz.
- „Tajemnice skutecznej komunikacji” – prowadzi Beata Krudkopad-Szaturska.
Wydarzenie zakończy uroczysta kolacja z właścicielami firm i ekspertami.
Konferencja dotycząca przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu — dla kogo jest to wydarzenie?
Konferencja „Godzina Zero” powstała z myślą o świadomych pracownikach, którzy dbają o swój zawodowy i prywatny dobrostan. To także inicjatywa skierowana dla pracodawców, którzy chcą cenić najcenniejsze zasoby swoich firm, jakim są pracownicy. Wydarzenie „Godzina Zero” to niezwykle wartościowy i cenny event dla specjalistów HR, którzy troszczą się o zdrowie swoich pracowników.
Dlaczego konferencja dotycząca przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu to wydarzenie istotne dla każdej firmy?
- Konferencja „Godzina Zero” to wydarzenie biznesowe, podczas którego dowiesz się, jak zapobiegać wypaleniu zawodowemu.
- Przedstawiciele firm poznają sposoby przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu i dowiedzą się jak je wdrożyć w swoim biznesie.
- Właściciele firm dowiedzą się jak nie ponosić kosztów ciągłego procesu rekrutacji, wdrożenia i szkolenia nowych pracowników.
- Eksperci zaprezentują efektywne sposoby przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu stosowane przez największe firmy i Twoją konkurencję.
- Poznasz innych przedsiębiorców, z którymi będziesz mógł wymienić się doświadczeniami oraz spostrzeżeniami dotyczącymi tematu wypalenia zawodowego w biznesie.
- Poznasz sposoby redukowania stresu.
Kiedy odbędzie się konferencja Godzina Zero i jak wziąć w niej udział?
Jedyna taka konferencja w Polsce w całości poświęcona wypaleniu zawodowemu, czyli Godzina Zero odbędzie się w dniu 13 grudnia 2024 w Centrum Konferencyjnym Varsovia w Warszawie przy ul. Kasprzaka 31. Patronat medialny nad eventem podjęły kobiecy portal SposobyNaZycie.pl, portal dla kobiet e-Wenus.pl oraz portal biznesowy PolecanyBiznes.pl. Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://godzinazero.zapobiegamywypaleniu.pl/. Nie czekaj, kub bilet jeszcze dziś: https://evenea.pl/pl/wydarzenie/godzinazero.