Jak wreszcie pozbyć się ograniczeń? Odkryj Access Bars® i powiedz życiu TAK!

You are currently viewing Jak wreszcie pozbyć się ograniczeń? Odkryj Access Bars® i powiedz życiu TAK!

Czy pomyślałaś kiedykolwiek: „Czy moje życie naprawdę musi tak wyglądać?” Ile razy stres i zwątpienie odbierały Ci chęć do jakiekolwiek działania? Wiele z nas doświadczyło tego stanu przynajmniej raz w życiu. A gdyby była technika, która pomaga odzyskać w pełni swoje życie, a nawet przywrócić w nim lekkość i radość? Powiesz „niemożliwe”, „nie wierzę”. A jednak… Access Bars® to technika, która pozwala pozbyć się ograniczeń.

Jedna z moich koleżanek stwierdziła kiedyś: „Ja też nie wierzę w Barsy, podobnie jak nie wierzę w młotek. Ale kiedy potrzebuję wbić w ścianę gwóźdź, to sięgam po młotek, bo to doskonałe narzędzie, aby to zrobić. Wiara w młotek nie jest mi do tego wcale potrzebna. Podobnie z Barsami, nie musimy w nie wierzyć, aby zadziały”.

Co to jest Access Bars®?

Access Bars® to rodzaj terapii manualnej, stworzonej ok. 30 lat temu przez Garego Douglasa. To taki specyficzny „odkurzacz dla mózgu”, który przez delikatną stymulację 32 punktów na głowie, pomaga pozbyć się ograniczeń. Przez całe lata w naszych głowach zbierają się tysiące wzorców, osądów, punktów widzenia i przekonań. Zbieramy je, czasami nieświadomie, od rodziców, dziadków, partnerów, znajomych, nauczycieli, przełożonych, autorytetów itp.

Ile z nas słyszało np. że „na pieniądze trzeba ciężko pracować”, „duże pieniądze to duży kłopot”, „kobiecie nie wypada”, „trzeba być skromnym”, „dobra matka to…”, „dobra żona to…” itp. Ludzie doskonale wiedzą „co powinniśmy”, „co musimy”, czego „nie możemy” i nawet jeśli same uważamy inaczej, to często poddajemy się tym przekonaniom. A z nimi przychodzi często cała masa osądów, że „nie dasz rady”, „nie potrafisz”, „jesteś beznadziejna”, „co ty tam wiesz”. I z czasem same zaczynamy podcinać sobie skrzydła…

Barsy „czyszczą nam głowy”, sprawiają, że zaczynamy dostrzegać własną prawdę i budzi się w nas odwaga, aby żyć zgodnie z tym, co prawdziwe jest dla nas, a nie dla innych.

Jak to działa Access Bars®?

Czy wiesz, że człowiek jest istotą elektryczną? Mamy miliardy komórek nerwowych, synaps, dziesiątki neuroprzekaźników. Impulsy, które składają się na nasze myśli, emocje, wspomnienia, czy poczucie własnej wartości, przemieszczają się przez nie jako małe ładunki elektryczne. Nasz mózg koduje wszystko na poziomie komórkowym i zna tylko to, czego doświadczył. Podczas sesji Access Bars® dochodzi do rozładowania tego spolaryzowanego ładunku. Praca fal mózgowych spowalnia, maleje stres, zaczynamy być bardziej obecne w swoim życiu. To trochę tak, jakbyś oczyściła twardy dysk komputera z wirusów, plików cookies itp. Zaczynamy odzyskiwać siebie.

Proces zainteresował także badaczy i postanowili sprawdzić, jak to działa. Jednym z nich był neurolog dr Jeffrey Fannin, który po sesji Access Bars®, jakiej doświadczył, zainteresował się, co takiego dzieje się podczas Barsów w ludzkich mózgach. Ustalił, że wpływają na człowieka podobnie jak głębokie medytacje, tylko dzieje się to bardzo szybko.

Inne badania wykonała dr Terrie Hope i opublikowała je w „Journal of Energy Psychology”. W badaniu wykorzystała m.in. pomiar wzorców fal mózgowych z mapowaniem mózgu (QEEG). Zaobserwowała, że już jedna sesja Bars pozwoliła zredukować intensywność objawów lękowych średnio o 84,7% a objawów depresyjnych średnio o 82,7%.

Co może dać to mnie?

Każdy na sesje przychodzi z innym „bagażem”, dlatego nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, jak zadziała u Ciebie. Co więcej, każda sesja u tego samego człowieka może być inna, obydwa się przecież w innym czasie i w innych okolicznościach.

Jednak ludzie najczęściej przekazują, że po sesji Bars:

 • stali się spokojniejsi, mniej sytuacji ich stresuje i łatwiej im się zrelaksować;
 • wzrósł ich poziomu energii, chęć do działania, radość życia i wiara w siebie;
 • poprawiała się samoocena;
 • zyskali większą klarowność myśli, zniknął uporczywy „galop myśli”;
 • poprawił się stan fizyczny organizmu i odporność, ale także kondycja psychiczna (np. zaobserwowano zmniejszenie objawów depresji, lęków, ataków paniki, itp.);
 • lepiej śpią, a sen jest spokojniejszy i bardziej regenerujący;
 • są efektywniejsi w działaniu, bardziej kreatywni, lepiej porozumiewają się z innymi;
 • łatwiej im dokonywać wyborów i wprowadzać zmiany w życiu;
 • łatwiej uwalniają się od nałogów, pozbywają zaburzeń odżywiania itp.

Jak to wygląda sesja Access Bars®?

Jedna sesja to 60-90 minut u dorosłego, a u dzieci i młodzieży ok. 30-45 min. Można je wykonywać podczas oglądania filmu lub rozmowy. Możesz leżeć na leżance lub łóżku do masażu (tak najczęściej wykonywane są w gabinetach), ale i podłodze, trawie w parku czy gdziekolwiek indziej. Można też spać, bo nie wpływa to na przebieg sesji.

U terapeuty wykonującego Barsy sesje mogą być połączone z facylitacją, kiedy dodatkowo werbalnie pracujemy z przekonaniami. Efekty mogą pojawić się już po pierwszej sesji, choć czasami potrzeba ich więcej, wszystko zależy od indywidualnego „przypadku”. Jednak już pierwsza przyniesie wyciszenie i spokój.

Coraz częściej w gabinetach specjalistów

Na szkoleniach Access Bars® coraz częściej pojawiają się terapeuci, psychologowie, dietetycy, naturoterapeuci, masażyści, refleksolodzy itp., którzy postrzegają Barsy jako doskonałe narzędzie do pracy z pacjentami i klientami. Zwłaszcza że po szkoleniu każdy otrzymuje międzynarodowe uprawnienia do odpłatnego wykonywania tego procesu. A ostatnio także w Polsce ludzie coraz częściej zaczynają korzystać z dobrodziejstwa sesji Access Bars®. Również Ty włącz ten zabieg do swojego stylu życia.

Nie znasz jeszcze Barsów? Może zatem warto umówić się na sesję lub nawet szkolenie? Jak powiedział Gary Douglas „W najgorszym wypadku poczujesz się jak po relaksującym masażu, w najlepszym może zmienić się całe twoje życie”.

Agnieszka Krasińska-Kupis: Licencjonowana Facylitatorka Access BARS®. Praktyk procesów na ciało Access Consciousness® (energetyczny Access Facelift®, procesy Access Body®), procesów Łagodnej Bio-Energetyki, Polarity, a także innych. Propagatorka holistycznego podejścia do człowieka, działa na poziomie ciała, ducha i umysłu. Prowadzi Instytut Holistyczne Piękno.

Redakcja e-Wenus.pl

Wyjątkowy cyfrowy magazyn i najlepszy kobiecy portal e-Wenus.pl tworzony jest przez kobiety i dla kobiet. Magazyn o współczesnym świecie widziany oczami kobiet porusza istotne dla nich tematy. Naszymi czytelniczkami są kobiety nowoczesne, czyli:
 • Przedsiębiorcze Polki prowadzące własne firmy i działalność nierejestrowaną, a także te pracujące na etacie.
 • Mamy poświęcające się macierzyństwu lub łączące pracę zawodową z wychowywaniem dzieci.
 • Kobiety niezależne i singielki, które mają odwagę żyć według własnych zasad.
Chcemy być inspiracją dla innych kobiet dzielić się poradami na wiele życiowych kwestii i zachęcać do rozwoju w każdej dziedzinie życia. Piszemy o wydarzeniach i książkach dla kobiet, a także o finansach, stylu życia, pracy i biznesie, hobby, ezoteryce, rozwoju osobistym, modzie, urodzie, zdrowiu, zakupach, kulturze, wnętrzach i kobiecych pasjach jak np. w cyklu artykułów pt. Pasjonatki.