Jak rozkręcić imprezę andrzejkową? Oto sprawdzone wróżby!

You are currently viewing Jak rozkręcić imprezę andrzejkową? Oto sprawdzone wróżby!

Nazywam się Alicja Czerska. Jestem DJ-em, wodzirejem, animatorem i konferansjerem w jednej osobie. Zdałam też egzamin Ministerstwa Kultury dla prezenterów dyskotekowych. W tym roku obchodzę 40-lecie pracy DJ-skiej i na ten moment jestem najstarszą, faktyczną i wciąż działającą DJ-ką w Polsce. Jak rozkręcić imprezę andrzejkową? Oto sprawdzone wróżby!

Wróżby andrzejkowe – patenty od DJ-ki

Od lat prowadzę wszelkiego rodzaju imprezy, również tematyczne jak np. Andrzejki. A ponieważ Andrzejki zbliżają się wielkimi krokami, to warto wiedzieć, jak umilić gościom taką zabawę. Zwykle jest tak, że większość DJ-ów nie prowadzi wróżb andrzejkowych — organizator zaprasza dodatkową Wróżkę. Jednak ja jestem kobietą, więc sama mogę zamienić się we Wróżkę. Warto wspomnieć, że we wróżbach andrzejkowych mogą brać udział nie tylko panny i kawalerowie, ale również osoby rozwiedzione, wdowcy czy nawet dziadkowie, którzy chcą dowiedzieć się, jak będzie miał na imię ich przyszły Wnuczek czy Wnuczka.

Pomysły na wróżby andrzejkowe

Jedną z najpopularniejszych wróżb jest obieranie jabłka. Każdy uczestnik otrzymuje duże jabłko i nożyk, po czym próbuje tak obrać jabłko, by obrana skórka była jak najdłuższa. Następnie rzucają skórki za siebie i sprawdzają, jaka pokazała się im litera alfabetu — to jest pierwsza litera imienia ich przyszłego wybranka.

Druga popularna zabawa to ustawianie butów jeden za drugim. Potem przekładamy je aż do wyjścia. Pierwszy but, który przekroczy próg, oznacza, że jego właściciel czy właścicielka pierwszy/a z danego grona wyjdzie za mąż.

Kolejna, trochę kłopotliwa dla organizatorów wróżba, polega na laniu gorącego, rozpuszczonego wosku do zimnej wody. Kształt z wosku, który się wytworzy, należy przystawić do światła. Jego cień na ścianie wskazuje konkretną wróżbę. Ja mam do tego specjalną książkę, dlatego mogę przeczytać każdemu uczestnikowi, co dany cień oznacza.

Na jednej z imprez mojej znajomej wyraźnie pokazał się kształt bociana. Jak wiemy, w naszej kulturze oznacza to narodziny dziecka. Ona nie planowała dzieci w tym momencie, nawet nie miała narzeczonego, a jednak w trakcie następnych miesięcy poznała bardzo wartościowego człowieka i… zaszła w ciążę. Był przyśpieszony ślub i niewielkie przyjęcie weselne, które też prowadziłam. Konkluzja jest taka, że nie wierz we wróżby (raczej traktuj jak zabawę), ale… być może się spełnią! Nigdy nic nie wiadomo.

Ja na okoliczność Andrzejek i innych imprez mam specjalną księgę wróżb, gdzie np. podaje się konkretną cyfrę i ona wskazuje imię przyszłego męża/żony czy właśnie imię dziecka — to wróżba dla rodziców czy dziadków.

Na imprezie jednak najważniejsza jest muzyka i zabawa, więc w trakcie zachęcam gości do animacji tanecznych lub zadaję im zagadki muzyczne, za co organizator daje drobne nagrody.

Jeśli Cię zainteresowała moja działalność, to zapraszam na moją stronę internetową — znajdziesz tam linki do artykułów o mnie np. w „życiu na gorąco” czy „chwila dla Ciebie” oraz linki do moich wywiadów w telewizjach.

 

Najlepszy portal dla kobiet e-Wenus.pl to miejsce, w którym informujemy o tym, co ważne nie tylko dla kobiet.

Redakcja e-Wenus.pl

Wyjątkowy cyfrowy magazyn i najlepszy kobiecy portal e-Wenus.pl tworzony jest przez kobiety i dla kobiet. Magazyn o współczesnym świecie widziany oczami kobiet porusza istotne dla nich tematy. Naszymi czytelniczkami są kobiety nowoczesne, czyli:
  • Przedsiębiorcze Polki prowadzące własne firmy i działalność nierejestrowaną, a także te pracujące na etacie.
  • Mamy poświęcające się macierzyństwu lub łączące pracę zawodową z wychowywaniem dzieci.
  • Kobiety niezależne i singielki, które mają odwagę żyć według własnych zasad.
Chcemy być inspiracją dla innych kobiet dzielić się poradami na wiele życiowych kwestii i zachęcać do rozwoju w każdej dziedzinie życia. Piszemy o wydarzeniach i książkach dla kobiet, a także o finansach, stylu życia, pracy i biznesie, hobby, ezoteryce, rozwoju osobistym, modzie, urodzie, zdrowiu, zakupach, kulturze, wnętrzach i kobiecych pasjach jak np. w cyklu artykułów pt. Pasjonatki.