Energia, która uzdrawia świat

Cały wszechświat stworzony jest z energii. Wszystkich nas ona otacza i przenika. Ma wpływ na wiele aspektów naszego życia. Na przestrzeni wieków powstały różne metody kształtowania i oddziaływania na tę energię i wpływania nią na ludzi, przedmioty i zwierzęta. Wśród tych metod można wymienić między innymi jogę, Reiki, czakry, meridiany czy wahadełko.

Ezoteryka w życiu

Już będąc kilkuletnim dzieckiem, miałam okazję pierwszy raz wziąć wahadełko do ręki. Potem słyszałam o medycynie niekonwencjonalnej, o której (nie tak jak teraz) nie mówiło się dużo. W tym samym czasie pokochałam kamienie, z których robię bransoletki, kolczyki, zakładki do książek czy figurki aniołków. Do dziś uważam, że kamienie mają swoją moc i kupowanie ich i oczyszczanie przynosi nie tylko szczęście, ale również wspiera w różnych aspektach życia i to nie tylko zdrowotnych.

Medycyna niekonwencjonalna – co to takiego?

Lecz pytanie, czym tak naprawdę jest medycyna niekonwencjonalna? Dla niektórych to ziółka i zabiegi, takie jak masaże czy akupunktura, które leczą i poprawiają ogólny stan naszego zdrowia i samopoczucia. Jednak medycyna niekonwencjonalna wybiega daleko dalej. Dla mnie to również zabiegi Reiki oraz wahadełko. Wahadełko jest głównym narzędziem, które stosowane jest w radiestezji. W dawnych czasach było wykorzystywane głównie do wyszukiwania cieków wodnych oraz znajdywania zapodzianych przedmiotów. Obecnie wykorzystuje się je również do wskazywania odpowiedzi na zadawane pytania. Mogą to być pytania o zdrowie, miłość, dzieci itp. Dzieje się tak, gdyż przez wahadełko przepływa energia wszechświata. Bardziej wtajemniczeni mogą wykorzystać tę energię do uzdrawiania, w tym nawet uzdrawiania na odległość. Stosując odpowiednie techniki oraz mając odpowiednie doświadczenie, można wahadełkiem sprawdzać m.in. czakry, meridiany, relacje karmiczne oraz je oczyszczać. Żeby to zrozumieć, trzeba wiedzieć, czym są czakry. Czakry, to centra energetyczne w organizmie człowieka, które są jednocześnie odbiornikami, przetwornikami i przekaźnikami energii. Zabiegi oczyszczania i sprawdzania czakr można wykonać wahadełkiem.

Meridiany w medycynie chińskiej

Kolejnym aspektem są meridiany. W medycynie chińskiej uważa się, że meridiany są siecią kanałów przebiegających przez nasze ciało na różnych głębokościach i stanowią ścieżki dla przepływu energii Qi (chi) przez nasze ciało. Tutaj, podobnie jak dla czakr, wykonuję sesje oczyszczania meridianów za pomocą wahadełka. Sesje takie mogą się również odbywać online, będąc połączoną energetycznie z osobą, na której wykonuję daną sesję.

Równie starą i bardzo silną metodą uzdrawiania jest zabieg Reiki. Polega on na odpowiednim przykładaniu rąk do ciała osoby leczonej, czasami oklepywaniu lub uciskaniu. Uciskanie lub masowanie może się też kojarzyć z akupresurą stóp. Wszystkie te zabiegi stosuje się po to, byśmy mieli lepszy przepływ energii i weszli na wyższy poziom energetyczny. Dzięki temu poprawia się krążenie krwi, ciało się rozluźnia, a nasze samopoczucie psychiczne jest lepsze.

Z wykorzystaniem wahadełka lub Reiki mogę również oczyszczać ze złej energii, podczepów itp. mieszkanie lub przedmioty (np. kamienie, amulety czy samochód). Można też tą energią uzdrawiać zwierzęta lub rośliny. Żeby energia jeszcze lepiej na nas podziałała, można wzmocnić efekt przez medytację, sesje mis tybetańskich, jogę lub afirmację. Afirmacja to teksty (sentencje) pisane lub mówione, np. „Jestem magnesem na pieniądze”, „Jestem cudowną kobietą sukcesu”, „Jestem szczęśliwa, zadowolona i spełniona”. Pozytywne myślenie i wiara w swoje możliwości jest podstawą osiągnięcia sukcesu. Na swojej grupie na Facebooku i fanpage piszę różne afirmacje i myśli, które możecie używać lub udostępniać.

Energia, która jest w nas i w otaczającym wszechświecie ma nieskończoną moc i w odpowiedni sposób ukierunkowana może nam dopomóc nawet w nietypowych i ciężkich sytuacjach. Wiem, że wiele osób podchodzi do tego z ignorancją, sceptycyzmem czy nawet wrogością, ale uważam, że jeśli nam coś dolega i konwencjonalne metody nie są w stanie nam pomóc, to trzeba spróbować wszystkiego. Nawet jeśli coś wydaje się nam bardzo dziwne, to nie wiadomo, czy akurat to nam nie pomoże.

Przekreślając takie niekonwencjonalne metody, przekreślamy często jedyną szansę pomocy sobie. Jeśli jest choć cień szansy na poprawę naszego stanu, to trzeba spróbować wszystkiego. Każdy organizm jest inny i co innego może na niego zadziałać. Nikogo nie namawiam na siłę do korzystania z takiej alternatywnej medycyny, tylko mówię, że jest taka opcja i zachęcam do jej spróbowania. Chcę głosić i oznajmiać, że dobra energia może uzdrawiać świat i nas samych. Tylko trzeba choć trochę w nią uwierzyć i dać jej szansę.

Dobrej energii nigdy dość. Dużo bym tu jeszcze mogła pisać, bo to bardzo ciekawa dziedzina, która wpiera nasze zdrowie. Nie każdy o niej słyszał, a nawet jeśli słyszał, to nie dowierza w jej skuteczność. Dlatego zapraszam na mojego fanpage „Harmonia – Uzdrawianie energią” lub grupę na Facebooku „Uzdrawianie energią -czakry, meridiany, reiki”, a zobaczysz, jak to działa i pomaga.

Redakcja e-Wenus.pl

Wyjątkowy cyfrowy magazyn i najlepszy kobiecy portal e-Wenus.pl tworzony jest przez kobiety i dla kobiet. Magazyn o współczesnym świecie widziany oczami kobiet porusza istotne dla nich tematy. Naszymi czytelniczkami są kobiety nowoczesne, czyli:
  • Przedsiębiorcze Polki prowadzące własne firmy i działalność nierejestrowaną, a także te pracujące na etacie.
  • Mamy poświęcające się macierzyństwu lub łączące pracę zawodową z wychowywaniem dzieci.
  • Kobiety niezależne i singielki, które mają odwagę żyć według własnych zasad.
Chcemy być inspiracją dla innych kobiet dzielić się poradami na wiele życiowych kwestii i zachęcać do rozwoju w każdej dziedzinie życia. Piszemy o wydarzeniach i książkach dla kobiet, a także o finansach, stylu życia, pracy i biznesie, hobby, ezoteryce, rozwoju osobistym, modzie, urodzie, zdrowiu, zakupach, kulturze, wnętrzach i kobiecych pasjach jak np. w cyklu artykułów pt. Pasjonatki.