3 kroki do zbudowania marki online

You are currently viewing 3 kroki do zbudowania marki online

Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się, w jaki sposób kreować markę w Internecie? W dzisiejszych czasach, kiedy większość biznesów można znaleźć w sieci, niewykorzystanie potencjału Internetu to ogromny błąd! Jak zatem zacząć, aby już za jakiś czas móc cieszyć się prężnie rozwijającą się marką online? Z tego artykułu dowiesz się, jak zadbać o swój wizerunek, o budowanie relacji z klientem, jakie treści przedstawiać, a jakie niekoniecznie?

3 kroki do zbudowania marki osobistej online

Gdyby ktoś powiedział mi pół roku temu, że moja marka osobista tak pięknie będzie się rozwijać, nie uwierzyłabym. Na podstawie własnych doświadczeń przedstawiam trzy bardzo istotne kroki, które pomogły mi wystartować z marką osobistą – a dziś realnie wspierają moje działanie.

Krok 1 – uwierz w siebie!

Chociaż brzmi to jak pusty, oklepany slogan – wiara w siebie to podstawa! Aby udostępniać swój wizerunek w Internecie – który dla wielu branż jest dziś podstawą kreowania angażującego contentu – musisz wiedzieć, że potrafisz i że dasz sobie radę! Kiedy zakładałam swoją działalność – miałam w sobie już tę pewność siebie, jednak nie zawsze była ona moją wierną towarzyszką. Pamiętaj, że pewności siebie w działaniu – jak i wielu innych rzeczy – można się nauczyć. Im częściej będziesz pokazywać sobie, że niemożliwe staje się możliwe, tym szybciej zrozumiesz, że powodzenie Twojej marki online zależy wyłącznie od Ciebie i Twojego nastawienia!

Krok 2 – zajmij się tym, co lubisz robić

Nie ma sensu tworzyć marki online dla pieniędzy. Owszem – nikt z nas nie jest wolontariatem, aczkolwiek skupianie się wyłącznie na korzyściach finansowych, nie doprowadzi do upragnionego celu. Zamiast zastanawiać się, ile zarobisz na regularnym dodawaniu wpisów na social media, nagrywaniu reelsów, tworzeniu eksperckiego bloga czy pisaniu e-booka – zastanów się, czy na pewno jest to płaszczyzna, której wykonywanie sprawia Ci przyjemność.

Kiedy wiedziałam już, że chcę rozpocząć swoją przygodę z budowaniem marki online – najpierw zastanowiłam się, co mogłabym robić absolutnie za darmo… dla samej radości z tej czynności! I tak stanęło na pisaniu – które towarzyszy mi już od najmłodszych lat. Pamiętaj, że pieniądze w oczekiwanych przez Ciebie ilościach pojawiają się dopiero wtedy, kiedy Twoja praca stanie się sposobem na życie i swego rodzaju misją, a nie jedynie źródłem dochodu.

Krok 3 – daj odbiorcy wartość!

Jak sprawić, aby Twój Odbiorca nie tylko z przyjemnością czytał i oglądał Twoje treści, ale również wracał po kolejne? Jak działać, aby móc liczyć na to, że osoby zainteresowane Twoją marką będą polecały ją rodzinie, znajomym i przyjaciołom? Kluczem do zaangażowania odbiorcy jest dawanie mu wartości. W Internecie znajdziemy dziś całe mnóstwo świetnych, inspirujących treści – ale i tych mniej dopracowanych, napisanych bez merytoryki i przemyśleń. Jeśli jesteś dietetyczką – być może Twoi klienci i osoby zainteresowane usługą, chętnie przeczytałyby krótkiego, tematycznego e-booka, który rozwiązuje popularny, związany z żywieniem, problem. Gdy pracujesz jako manager kawiarni – pokaż swoim Odbiorcom to miejsce „od kuchni” w formie, na przykład, dynamicznych reelsów. Dostrzegaj niszę, kreuj wartość z pomysłem, a przede wszystkim bądź sobą – ponieważ nic nie wzbudza takiego zaufania wśród Klientów jak naturalny, niewymuskany wizerunek w sieci!

A Ty, kreujesz już swoją markę w Internecie?

Justyna Markiewicz

Autor: Justyna Markiewicz – copywriterka, kreatorka contentu. Od 2023 roku prowadzącą swoją działalność związaną z marketingiem internetowym pod szyldem ALWRITE copy & content creating. Na co dzień – miłośniczka poezji, bliższych i dalszych wycieczek, a przede wszystkim… swojego 5-letniego psa Mirona.

Miejsca w sieci:

Redakcja e-Wenus.pl

Wyjątkowy cyfrowy magazyn i najlepszy kobiecy portal e-Wenus.pl tworzony jest przez kobiety i dla kobiet. Magazyn o współczesnym świecie widziany oczami kobiet porusza istotne dla nich tematy. Naszymi czytelniczkami są kobiety nowoczesne, czyli:
  • Przedsiębiorcze Polki prowadzące własne firmy i działalność nierejestrowaną, a także te pracujące na etacie.
  • Mamy poświęcające się macierzyństwu lub łączące pracę zawodową z wychowywaniem dzieci.
  • Kobiety niezależne i singielki, które mają odwagę żyć według własnych zasad.
Chcemy być inspiracją dla innych kobiet dzielić się poradami na wiele życiowych kwestii i zachęcać do rozwoju w każdej dziedzinie życia. Piszemy o wydarzeniach i książkach dla kobiet, a także o finansach, stylu życia, pracy i biznesie, hobby, ezoteryce, rozwoju osobistym, modzie, urodzie, zdrowiu, zakupach, kulturze, wnętrzach i kobiecych pasjach jak np. w cyklu artykułów pt. Pasjonatki.