Skuteczna dieta odmładzająca

You are currently viewing Skuteczna dieta odmładzająca

Chcąc zachować młodzieńczy wygląd oraz szczupłą sylwetkę sięgamy często po drogie, apteczne kremy i balsamy, korzystamy również z rozmaitych kosmetycznych zabiegów. Jednak dbanie o skórę od zewnątrz nie będzie wystarczające, jeśli nie odżywimy jej właściwie od środka. Skuteczna dieta odmładzająca stanowi w praktyce zdrowy, dobrze zbilansowany jadłospis, w którym nie powinno zabraknąć niezbędnych składników odżywczych: tłuszczów, białek, węglowodanów, witamin oraz składników mineralnych. Na jakie zasady odmładzającego menu powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

 

Dieta odmładzająca – zasady

1. Obecność w menu antyrodnikowych witamin

Produkty będące źródłem antyoksydantów, takich jak witamina A, E, C, polifenole, likopen czy beta-karoten, zwalczają wolne rodniki odpowiadające za zbyt szybkie starzenie się skóry oraz powstawanie zmarszczek. Dietę wzbogaćmy dużą liczbą warzyw, owoców oraz zdrowych tłuszczów. Do szczególnie cennych zaliczamy owoce jagodowe, które stanowią bogate źródło antyoksydantów oraz polifenoli spowalniających procesy starzenia, jak również poprawiających kondycję naszej skóry.

2. Właściwe nawodnienie organizmu od środka

Dostarczenie odpowiedniej ilości płynów do organizmu nawilża skórę od środka, poprawiając jej napięcie, wygładzając zmarszczki, jak również zwiększając jej odporność na czynniki zewnętrzne. Właściwą ekspozycję organizmu na płyny warto wprowadzać stopniowo, pilnując również, żeby pić małymi porcjami w ciągu dnia.

3. Odpowiednia zawartość białka

Właściwa zawartość białka w diecie jest niezbędna dla odbudowy tkanek. Włączmy do menu produkty nabiałowe (zwłaszcza fermentowane produkty mleczne i sery twarogowe), jajka, ryby, chude mięso, a także nasiona roślin strączkowych.

4. Zdrowe tłuszcze

Wartościowe źródła tłuszczu zapobiegają wysuszeniu skóry, przeciwdziałają występowaniu stanów zapalnych w organizmie oraz uszczelniają naskórek. Znajdziemy je w oliwie z oliwek, olejach roślinnych (zwłaszcza w oleju rzepakowymi i lnianym), tłustych rybach morskich, awokado, siemieniu lnianym, orzechach, nasionach i pestkach.

5. Ograniczenie spożycia tłuszczów zwierzęcych

Mięso, a zwłaszcza jego przetwory sprzyjają powstawaniu stanów zapalnych w organizmie, co wpływa niekorzystnie na stan naszej skóry oraz przyspiesza procesy starzenia. Nie namawiam tu do całkowitego odstawienia mięsa i przejścia na wegetarianizm (choć może być to bardzo korzystne dla zdrowia), ale raczej jego znacznego ograniczenia oraz unikania produktów przetworzonych i przypalonych, w których występuje wiele szkodliwych dla nas związków.

6. Unikanie alkoholu oraz innych używek

Nadmierne spożywanie alkoholu może prowadzić do odwodnienia, jak również gorszej kondycji naszej skóry oraz szybszego pojawiania się zmarszczek.

7. Ograniczenie cukru i słodyczy

Nadmiar cukru oraz produktów z jego dodatkiem może wypływać negatywnie na syntezę kolagenu i elastyny, które gwarantują młodzieńczy wygląd.

 

Podsumowując, wdrożenie powyższych zasad diety, w połączeniu z wprowadzeniem regularnej aktywności fizycznej, a także dbaniem o zdrowy sen i dużą ilość czasu spędzanego na świeżym powietrzu pozwolą nam zadbać o urodę – opóźnić procesy starzenia oraz pozytywnie wpłyną na kondycję skóry, włosów i paznokci. Wpłyną również pozytywnie na zdrowie całego organizmu. Kilka małych zmian może spowodować naprawdę znaczące efekty. W kategorii przepisy znajdziesz mnóstwo inspiracji na zdrowe dania.

Redakcja e-Wenus.pl

Wyjątkowy cyfrowy magazyn i najlepszy kobiecy portal e-Wenus.pl tworzony jest przez kobiety i dla kobiet. Magazyn o współczesnym świecie widziany oczami kobiet porusza istotne dla nich tematy. Naszymi czytelniczkami są kobiety nowoczesne, czyli:
  • Przedsiębiorcze Polki prowadzące własne firmy i działalność nierejestrowaną, a także te pracujące na etacie.
  • Mamy poświęcające się macierzyństwu lub łączące pracę zawodową z wychowywaniem dzieci.
  • Kobiety niezależne i singielki, które mają odwagę żyć według własnych zasad.
Chcemy być inspiracją dla innych kobiet dzielić się poradami na wiele życiowych kwestii i zachęcać do rozwoju w każdej dziedzinie życia. Piszemy o wydarzeniach i książkach dla kobiet, a także o finansach, stylu życia, pracy i biznesie, hobby, ezoteryce, rozwoju osobistym, modzie, urodzie, zdrowiu, zakupach, kulturze, wnętrzach i kobiecych pasjach jak np. w cyklu artykułów pt. Pasjonatki.