Pomysły nie tylko na Walentynki, które wzmocnią relację w związku

You are currently viewing Pomysły nie tylko na Walentynki, które wzmocnią relację w związku

Walentynki to nie tylko dzień, to wyjątkowa okazja do celebracji miłości, bliskości i wspólnego tworzenia niezapomnianych chwil z ukochaną osobą. Wartościowy czas spędzony razem może przynieść nie tylko radość tego dnia, ale również wzmocnić więź i pozostawić piękne wspomnienia na zawsze. Poznaj garść wskazówek, jak wzmocnić relację w związku nie tylko w Walentynki.

Wasza indywidualna celebracja

Zachęcam Was, abyście, zamiast kierować się powszechnymi oczekiwaniami narzucanymi ze wszystkich stron przez świat, wspólnie zastanowili się, co dla Was obojga jest ważne i jak chcecie ten dzień spędzić. Może będzie to spokojna kolacja tylko we dwoje w Waszej ulubionej restauracji, a może w zupełnie Wam nieznanej? Może uznacie, że wspaniałym pomysłem będzie spontaniczna podróż, czy też zrealizowanie jakiejś wiecznie odkładanej na później pasji? Dopasujcie świętowanie do Waszych potrzeb i pragnień!

List miłosny

Kiedy ostatni raz otrzymaliście lub napisaliście do siebie nawzajem prawdziwy list, włożony w kopertę, zaadresowany z naklejonym znaczkiem? Nie SMS, nie wiadomość na jakimś komunikatorze lub zwykłej kartce położonej niedbale na stole, tylko własnoręcznie napisany list? To moja druga propozycja. Wierzę, że dla wielu może być totalnym zaskoczeniem. Przygotujcie dla siebie wzajemnie listy miłosne. Wyraźcie swoje uczucia, podziękujcie za wspólne chwile, zaplanujcie w nim Waszą szczęśliwą przyszłość. Często właśnie proste słowa potrafią dotknąć serca bardziej niż najdroższy prezent. Podzielcie się tymi listami w romantycznym otoczeniu.

Śladami wspomnień

Bez względu na to, ile razem przeszliście i czy jesteście ze sobą od niedawna, czy od wielu lat, w dzisiejszym świecie zdjęcia stały się praktycznie codziennością. Wspólnie stwórzcie miłą atmosferę i przeglądajcie razem fotografie, przypominając sobie wspólne doświadczenia, miłe chwile i wzruszające momenty. To prosty, ale bardzo skuteczny sposób na budowanie wspomnień i cieszenie się z dotychczasowego czasu spędzonego razem.

Spa w domowym zaciszu

Kolejna propozycja wymaga może troszkę więcej zaangażowania, ale zapewniam, że warto wziąć ją pod uwagę. Zorganizujcie domowe SPA, gdzie możecie razem cieszyć się relaksem i zmysłowością. Zapalcie świece, przygotujcie aromatyczną kąpiel, może lampką szampana lub ulubionego wina. Wykonajcie sobie nawzajem zmysłowy masaż przy spokojnej relaksacyjnej muzyce i z delikatnym zapachem olejku. Delektujcie się chwilą spokoju. To nie tylko romantyczny gest, ale także doskonały sposób na odprężenie i być może wstęp do niezwykłej nocy.

Spokojna, miła rozmowa

Oczywiście nie byłabym sobą, gdybym nie zaproponowała spokojnej rozmowy – ona jest najważniejsza i nie mam tu na myśli trudnych tematów i niezałatwionych spraw. Mówię o dialogu, na który zbyt często brakuje ludziom czasu. Porozmawiajcie o wspólnych pragnieniach, marzeniach, planach. O tym, co jeszcze chcielibyście wspólnie przeżyć, co zobaczyć, doświadczyć, dokąd pojechać. Poświęćcie czas na wzajemne słuchanie i usłyszenie siebie. Bez telefonów komórkowych czy innych „zakłóceń”.

Skoncentrujcie się tylko i wyłącznie na sobie nawzajem

Cieszcie się tym dniem, cieszcie się sobą nawzajem, niech ten dzień będzie inspiracją do tego, by celebrować każdy kolejny, wspólny dzień, który stanie się nowym rozdziałem w historii Waszej miłości.

Dbajcie o siebie i o siebie nawzajem nie tylko w Walentynki. Wszystkie powyższe pomysły i wiele innych możecie wykorzystać każdego dnia, a w tym roku mamy tych dni aż 366 – warto je dobrze wykorzystać. Nie zapomniałam o singlach — Was kochani z całego serca zachęcam do spędzenia czasu tak, jakbyście chcieli go spędzić z ukochaną osobą, zadbajcie o siebie, rozpieszczajcie się, zróbcie dla siebie coś, co od dawna odkładaliście, sprawcie sobie prezent. Zachęcam do stworzenia i zwizualizowania obrazu idealnej dla Was relacji, „zapiszcie” go w sercach i nich „zadziała” jak GPS, który doprowadzi Was do wymarzonej osoby.

 

Autor: Angela Madejska.

Miejsca w sieci:

Redakcja e-Wenus.pl

Wyjątkowy cyfrowy magazyn i najlepszy kobiecy portal e-Wenus.pl tworzony jest przez kobiety i dla kobiet. Magazyn o współczesnym świecie widziany oczami kobiet porusza istotne dla nich tematy. Naszymi czytelniczkami są kobiety nowoczesne, czyli:
  • Przedsiębiorcze Polki prowadzące własne firmy i działalność nierejestrowaną, a także te pracujące na etacie.
  • Mamy poświęcające się macierzyństwu lub łączące pracę zawodową z wychowywaniem dzieci.
  • Kobiety niezależne i singielki, które mają odwagę żyć według własnych zasad.
Chcemy być inspiracją dla innych kobiet dzielić się poradami na wiele życiowych kwestii i zachęcać do rozwoju w każdej dziedzinie życia. Piszemy o wydarzeniach i książkach dla kobiet, a także o finansach, stylu życia, pracy i biznesie, hobby, ezoteryce, rozwoju osobistym, modzie, urodzie, zdrowiu, zakupach, kulturze, wnętrzach i kobiecych pasjach jak np. w cyklu artykułów pt. Pasjonatki.