Oszczędne wakacje – czy to może się udać?

You are currently viewing Oszczędne wakacje – czy to może się udać?

Kiedy z grupą przyjaciół zaczynaliśmy planować naszą pierwszą podróż do Włoch, wiedzieliśmy, że chcemy odkryć coś nowego. Wcześniej podróżowałam głównie służbowo, co oznaczało nocowanie w hotelach w dużych miastach. Tym razem zdecydowaliśmy się podążyć inną drogą i wybrać oszczędne podróżowanie do miejsc, gdzie główną atrakcją są cuda natury.

 

Podróż po Alpach

Nasza podróż rozpoczęła się w Alpach, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć wiele pięknych miejsc, dostępnych jedynie dla tych, którzy poszukują oryginalnych atrakcji w trudno dostępnych rejonach. Byliśmy pod wrażeniem malowniczych widoków, jakie zaoferowały nam góry – przełęcze, lodowce w oddali i niebieska woda jezior otoczonych pięknymi lasami. Każdy dzień spędzony w Alpach był pełen wrażeń. Pozwalał nam na słuchanie śpiewu ptaków, oddychanie świeżym powietrzem i obcowanie z naturą. Spotykane na ścieżce świstaki i mijane wodospady robiły niesamowite wrażenie. Postanowiłam, że kolejne wyjazdy będą w podobnym stylu. Góry i wolność miały dominować, bo to one porwały moje serce.

Kolejnym miejscem, które chciałam koniecznie zobaczyć były okolice jeziora Iseo – wyjątkowego jeziora, którego rzeczywista kolorystyka zapiera dech w piersiach. Głównym celem była wycieczka do malowniczych wiosek i atrakcji, które zwykle były niedostępne dla turystów. Dzięki naszej elastycznej podróży mieliśmy okazję poznać lokalnych ludzi oraz zobaczyć niezwykłe miejsca. Piękne góry, winnice, gaje oliwne i wodospady zdobiły naszą trasę.

 

Doświadczanie włoskiej kultury

Podczas każdych wakacji staram się doceniać kontakt z lokalnymi ludźmi i doświadczanie kultury Włoch. Poznawanie różnorodnych smaków i zaczerpnięcie z kultury jest dla mnie przygodą i sposobem na lepsze zrozumienie innych narodów. We Włoszech zawsze mam okazję zaznać ciepła i serdeczności, które oferują mi spotkania z ludźmi. Włosi są zawsze uśmiechnięci, otwarci i życzliwie nastawieni.

 

Podróż do Włoch organizowana samodzielnie

Muszę powiedzieć, że oszczędna podróż do Włoch okazała się dla mnie początkiem wielkiej miłości. Najpierw do tego kraju i tutejszych krajobrazów. Później przyszła też kolej na tę romantyczną – do mężczyzny, z którym jestem. Podróż organizowana samodzielnie zawsze jest dla mnie przygodą i spełnieniem marzeń. Kontakt z naturą i ludźmi oraz elastyczność w planowaniu podróży są nieocenionym doświadczeniem, a oszczędność pieniędzy pozwala mi na jeszcze więcej przygód. Dzięki temu zaczęłam doceniać podróżowanie i traktować je jako styl życia. Mogę śmiało powiedzieć, że podróże towarzyszą mi już ponad 30 lat!

Przez te wszystkie lata odkryłam wiele pięknych miejsc, które z pewnością odwiedzę jeszcze nie raz. Teraz pomagam ludziom spełniać marzenia o podróżach. Czytelniczki magazynu nowoczesnych kobiet e-Wenus.pl  zapraszam do grupy na Facebooku o nazwie „Bucket List Travel”, bo czeka tam na Was konkurs. Każda osoba, która zamieści komentarz pod postem konkursowym, otrzyma ode mnie prezent niespodziankę!

Redakcja e-Wenus.pl

Wyjątkowy cyfrowy magazyn i najlepszy kobiecy portal e-Wenus.pl tworzony jest przez kobiety i dla kobiet. Magazyn o współczesnym świecie widziany oczami kobiet porusza istotne dla nich tematy. Naszymi czytelniczkami są kobiety nowoczesne, czyli:
  • Przedsiębiorcze Polki prowadzące własne firmy i działalność nierejestrowaną, a także te pracujące na etacie.
  • Mamy poświęcające się macierzyństwu lub łączące pracę zawodową z wychowywaniem dzieci.
  • Kobiety niezależne i singielki, które mają odwagę żyć według własnych zasad.
Chcemy być inspiracją dla innych kobiet dzielić się poradami na wiele życiowych kwestii i zachęcać do rozwoju w każdej dziedzinie życia. Piszemy o wydarzeniach i książkach dla kobiet, a także o finansach, stylu życia, pracy i biznesie, hobby, ezoteryce, rozwoju osobistym, modzie, urodzie, zdrowiu, zakupach, kulturze, wnętrzach i kobiecych pasjach jak np. w cyklu artykułów pt. Pasjonatki.