Niesamowita Madera

You are currently viewing Niesamowita Madera

Madera to portugalska wyspa o powierzchni 740 km2, położona na Oceanie Atlantyckim, która stała się w ostatnich latach popularnym kierunkiem podróży wśród Polaków. Nic dziwnego, bo pomimo swoich niewielkich rozmiarów ma naprawdę dużo do zaoferowania. Przedstawiam Ci moje TOP 5 miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć podczas podróży po Maderze!

Magiczny las Fanal

To zdecydowanie moje ulubione miejsce. Pogoda tutaj jest nieprzewidywalna i zaskakująca, dzięki czemu podczas dwóch wizyt mogliśmy zobaczyć go w zupełnie różnych odsłonach. Za pierwszym razem świeciło słońce, było cieplutko i przejrzyście. Za drugim natomiast nad ziemią unosiła się gęsta mgła, było wilgotno i mrocznie. W obu przypadkach byliśmy zachwyceni, a spacer umilały nam mieszkające w Fanal krowy.

Pico do Areeiro

To jeden z trzech najwyższych szczytów Madery. Jest on zadziwiająco łatwy do zdobycia, bo na samą górę można wjechać samochodem! Z racji wysokości bywa tu wietrznie i mgliście, a pogoda potrafi zmienić się w kilka chwil. Jest tutaj wiele szlaków i tarasów widokowych, dlatego z pewnością każdy znajdzie miejsce dla siebie. Przyjeżdżając tutaj można znaleźć się nad chmurami, a podziwianie zachodu słońca na tej wysokości jest wręcz magiczne.

Przylądek Św. Wawrzyńca

Jest najbardziej wysuniętym na wschód półwyspem Madery. Aby dotrzeć do najdalszego punktu, trzeba przejść 4-kilometrowy szlak prowadzący z parkingu na szczyt Pico do Furtado. Wędruje się głównie zboczami wzgórz, występują tu zarówno płaskie odcinki, jak i bardziej strome podejścia. Ze względu na położenie szlaku trzeba być przygotowanym na silny wiatr. Podczas trekkingu można podziwiać malownicze widoki: kolorowe klify, surowe wybrzeże i bezkresny ocean.

Lewada das 25 Fontes

Lewady to sieć kanałów irygacyjnych, służących do transportowania wody z północy na południe wyspy. Wzdłuż wielu z tych betonowych kanałów stworzone zostały szlaki prowadzące w najróżniejsze zakątki wyspy. W tym przypadku droga wiedzie przez starożytny las, gdzie powyginane we wszystkie strony drzewa wyglądają naprawdę niezwykle. Wędrówka zakończona jest pięknym wodospadem złożonym z 25 małych źródeł, które wpadają do przejrzystej laguny.

Teleferico Achadas da Cruz

Kolejka linowa o nachyleniu 98% schodząca praktycznie pionowo w dół wzdłuż 450-metrowego klifu. Przejazd trwa ok. 5 minut, a na dole znajduje się jedynie kilka małych chatek, bezobsługowa stacja kolejki oraz toaleta. Widoki są tutaj nieziemskie: ocean i górujące nad nim ogromne klify, a do tego cisza i spokój.

Wspomniane w artykule 5 atrakcji to jedynie maleńki wycinek tego, co Madera ma do zaoferowania. Jednak już na tej podstawie można zauważyć, że jest to miejsce różnorodne i niebywale piękne. Mam nadzieję, że mój artykuł zachęcił Was do wpisania Madery na swoją listę miejsc do odwiedzenia! Gorąco zachęcam do podróży po Maderze.

Redakcja e-Wenus.pl

Wyjątkowy cyfrowy magazyn i najlepszy kobiecy portal e-Wenus.pl tworzony jest przez kobiety i dla kobiet. Magazyn o współczesnym świecie widziany oczami kobiet porusza istotne dla nich tematy. Naszymi czytelniczkami są kobiety nowoczesne, czyli:
  • Przedsiębiorcze Polki prowadzące własne firmy i działalność nierejestrowaną, a także te pracujące na etacie.
  • Mamy poświęcające się macierzyństwu lub łączące pracę zawodową z wychowywaniem dzieci.
  • Kobiety niezależne i singielki, które mają odwagę żyć według własnych zasad.
Chcemy być inspiracją dla innych kobiet dzielić się poradami na wiele życiowych kwestii i zachęcać do rozwoju w każdej dziedzinie życia. Piszemy o wydarzeniach i książkach dla kobiet, a także o finansach, stylu życia, pracy i biznesie, hobby, ezoteryce, rozwoju osobistym, modzie, urodzie, zdrowiu, zakupach, kulturze, wnętrzach i kobiecych pasjach jak np. w cyklu artykułów pt. Pasjonatki.