Makijaż próbny na ślub. 6 wskazówek jak się do niego przygotować!

You are currently viewing Makijaż próbny na ślub. 6 wskazówek jak się do niego przygotować!

Próbny makijaż ślubny dla wielu osób jest kwestią sporną i zbędnym wydatkiem. Zawsze jednak jest kluczowy, ponieważ pozwala dopasować wizerunek panny młodej do jej urody, kreacji oraz osobistych preferencji. Dzięki temu w dniu swojego wesela będzie się czuć pięknie i wyjątkowo – jak księżniczka. Oto 6 wskazówek jak przygotować się na próbny makijaż ślubny.

Próbny makijaż ślubny – zbędny wydatek czy kluczowa inwestycja?

W tym artykule chciałabym pokazać Ci, że zdecydowanie to drugie! Zadajmy sobie na początek jedno pytanie: Kupiłabyś suknię ślubną „na oko” i założyła ją dopiero w dniu ślubu? Z nadzieją, że rozmiar będzie pasował, fiszbiny gorsetu nie poobcierają Ci żeber, a kolor nie sprawi, że będziesz wyglądać niezdrowo? Pewnie nie, bo chodzi o Twój komfort. Dla wielu kobiet dzień ślubu jest wyjątkowy i chcą czuć się pięknie, (w miarę) wygodnie oraz olśnić pana młodego i gości. Zdjęcia i nagrania z tego wydarzenia zostaną na całe życie, więc lepiej nie ryzykować, że już zawsze będą wywoływać niesmak.

Zadanie makijażu próbnego na ślub

Nawet najpiękniejszy makijaż ślubny nie spełni swojej roli, jeśli nie będzie dopasowany do Ciebie: Twoich upodobań, kreacji, urody i potrzeb. Jest to szczególnie ważne, jeśli na co dzień się nie malujesz lub masz bardzo określony styl makijażu. Podczas makijażu próbnego weryfikujemy tematy alergii, nadwrażliwości, omawiamy styl ślubu i kreacji, rozmawiamy o fryzurze i dodatkach, tworząc spójny wizerunek, w którym poczujesz się zjawiskowo. Upewniasz się, że dobrze się dogadujemy i mamy wypracowany wspólny język. Ustalamy czy makijaż ślubny ma być delikatny, mocny, naturalny, ponieważ dla każdej kobiety może to oznaczać coś innego.

Makijaż próbny to dobra inwestycja

To szansa dla Ciebie na przetestowanie wykonanego przeze mnie makijażu, który możesz nosić przez cały dzień. Dzięki temu możesz dostarczyć mi feedback – czy wszystko dobrze pracowało na skórze, czy nie zmieniłaś zdania co do kolorów itp. Jeśli na co dzień nie doklejasz sztucznych rzęs, a planujemy to zrobić – oswajasz się z tym uczuciem. Naprawdę warto zainwestować czas i pieniądze, aby uniknąć dodatkowego zmartwienia i opóźnień w tym wielkim dniu. Jako panna młoda masz już wystarczająco wiele na głowie, pozwól, żebym odciążyła Cię choć troszkę.

Wizażystka stworzy dla Ciebie niezwykły makijaż ślubny

Makijaż próbny lepiej wykonać u wizażystki, która ma pod ręką cały arsenał kosmetyków, dzięki którym można uzyskać oczekiwany przez Ciebie efekt. Zapewniam również komfort rozmowy i intymną atmosferę, żebyś mogła skupić się w pełni na sobie i tym, co Tobie się podoba. Osoby towarzyszące lubią wyrażać swoje zdanie, ale to Twoja opinia jest kluczowa i nie chciałabym, żebyś zrezygnowała np. z wymarzonego koloru pomadki, bo ktoś z rodziny go nie lubi. To Twój dzień (no i wybranka :D). Pamiętaj o tym. Ponadto ja pokazuję Ci poszczególne etapy makijażu w momencie, w którym są w pewnym stopniu gotowe i ich ocenianie ma sens, natomiast osoba z boku obserwuje cały proces i może odnieść złe wrażenie, patrząc np. na cienie przed ich rozblendowaniem. Oczywiście zasięganie opinii bliskich nie jest niczym dziwnym – ich również chcemy olśnić, ale przecież po makijażu próbnym na pewno się z nimi zobaczysz albo wyślesz im fotki, a wówczas będą mieli okazję coś Ci podpowiedzieć.

A może w Twoim otoczeniu jest ktoś, kogo uważasz za autorytet w kwestiach wyglądu i kogo rady na ogół Ci służą? Zapytaj go przed przyjściem do mnie, w jakim makijażu Cię widzi. Przygotuj sobie tablicę inspiracji – dobrze, jeśli większość zdjęć będzie pochodzić z mojego portfolio, bo wówczas wiem, jak konkretne elementy zostały zrobione i jestem w stanie wykorzystać te rozwiązania. Pamiętaj także, aby znalazły się tam zdjęcia: sukni (w całości i zbliżenie na górę wykonane w dobrym świetle, aby nie przekłamywać kolorów), dodatków, fryzury (jeśli nie robimy jej wspólnie), motywów przewodnich i stylistyki wesela.

Jak przygotować się w dzień makijażu próbnego?

  • Pomocne będzie założenie ubrań w kolorze zbliżonym do sukni, najlepiej podobnie wydekoltowanych – będzie Ci łatwiej wyobrazić sobie rezultaty.
  • Wykonaj pielęgnację dopasowaną do skóry, unikając testowania nowych kosmetyków czy zabiegów, aby zminimalizować ryzyko, że coś Cię uczuli.
  • Przyjdź bez makijażu – jego zmywanie to: strata czasu, który można poświęcić na dogadywanie detali; bezsensowne podrażnianie skóry (co jest super istotne zwłaszcza przy wrażliwej cerze); szansa na mniejszą trwałość make-upu i jego zaburzony odbiór.
  • Jeśli masz jakieś alergie lub nadwrażliwości, uprzedź mnie o tym przed wizytą, abym miała czas sprawdzić moje kosmetyczne zapasy pod tym kątem.
  • Dbaj o punktualność – dzięki temu możemy spokojnie omówić temat, wprowadzić ewentualne zmiany, wykonać niezbędną dokumentację fotograficzną, abym mogła w dniu ślubu odtworzyć Twój look. Przychodzenie dużo wcześniej też nie jest najlepszym pomysłem – przerwy między usługami wykorzystuję na ogarnięcie stanowiska, toaletę, szklankę wody… W gorącym sezonie ślubnym często brakuje na to czasu.
  • Uwaga na opalanie! Skóra spalona słońcem jest rozgrzana, słabiej nawilżona, może zacząć się łuszczyć, a co za tym idzie, każdy makijaż będzie gorzej wyglądać i słabiej się trzymać.
  • Pamiętaj o używaniu filtrów i nawadnianiu, zwłaszcza w dniach poprzedzających makijaż. Jeśli na swój ślub planujesz być opalona (bo jest w sezonie wakacyjnym lub chcesz skorzystać z opalania natryskowego), spróbuj przed makijażem próbnym osiągnąć zbliżony odcień skóry. Makijaż, który na alabastrowej cerze wydaje się mocny, na opaleniźnie może być mało widoczny. Ponadto wymaga ode mnie przygotowania innych odcieni kosmetyków, co będzie szczególnie istotne przy ewentualnym dojeździe w dniu wesela.

Wskazówki i informacje zawarte w powyższym artykule pochodzą z mojej wiedzy pozyskanej w trakcie szkoleń i samokształcenia, a także z praktyki nabytej podczas malowania modelek i klientek. Mam nadzieję, że okażą się dla Ciebie przydatne i rozwieją wątpliwości, które pojawiały się dotychczas w Twojej głowie.

Joanna Kudzia Povab Makeup

Autor: Joanna Kudzia Povab Makeup — wizażystka z kilkuletnim doświadczeniem. Swoimi makijażami pragnie dodać zwykłym kobietom pewności siebie i sprawić, by na nowo siebie pokochały. Uwielbia pracę przy sesjach zdjęciowych, chętnie współpracuje z fotografami, jej prace pojawiały się w zagranicznych magazynach. W wolnych chwilach zaczytuje się w literaturze fantasy.

Miejsca w sieci:

 

Zdjęcia dołączone do artykułu wykonała: Magda Bachir Fotografia

Redakcja e-Wenus.pl

Wyjątkowy cyfrowy magazyn i najlepszy kobiecy portal e-Wenus.pl tworzony jest przez kobiety i dla kobiet. Magazyn o współczesnym świecie widziany oczami kobiet porusza istotne dla nich tematy. Naszymi czytelniczkami są kobiety nowoczesne, czyli:
  • Przedsiębiorcze Polki prowadzące własne firmy i działalność nierejestrowaną, a także te pracujące na etacie.
  • Mamy poświęcające się macierzyństwu lub łączące pracę zawodową z wychowywaniem dzieci.
  • Kobiety niezależne i singielki, które mają odwagę żyć według własnych zasad.
Chcemy być inspiracją dla innych kobiet dzielić się poradami na wiele życiowych kwestii i zachęcać do rozwoju w każdej dziedzinie życia. Piszemy o wydarzeniach i książkach dla kobiet, a także o finansach, stylu życia, pracy i biznesie, hobby, ezoteryce, rozwoju osobistym, modzie, urodzie, zdrowiu, zakupach, kulturze, wnętrzach i kobiecych pasjach jak np. w cyklu artykułów pt. Pasjonatki.